SMS-laen vs tänapäeva kiirlaenud – mis on muutunud?

sms-laen

Eesti inimeste seas on aastaid olnud väga populaarne SMS-laen. Selle kuldajastu aga jääb rohkem kui 10 aasta tagusesse perioodi, kus seda kasutati palju just SMS-laenu kiiruse ja lihtsa taotlemise tõttu. Kahjuks ei mõistnud paljud, et kiirelt saadud raha on vaja ka ülikiiresti tagasi maksta ja tekitasid nii endale, kui ka teistele palju finantsilisi probleeme.

SMS-laen oli ülikallis kiirlaen. Seda oli lihtne saada ja taotlemine käis nagu nimigi ütleb, SMSi teel. SMS-laenu laenusummad olid väikesed võrreldes teiste laenutüüpidega ja jäid vahemikku 50 kuni 1000 eurot. Sellisel laenul puudusid ka tagatise nõue ja te ei vajanud käendajat. SMS-laen oli vaja tagasi maksta tavaliselt 15 päeva kuni 1 aastaga. SMS-laenu sellisel kujul nagu see oli varem, enam ei eksisteeri.

Tänasel päeval soovitame kiire laenusoovi korral tutvuda erinevate väikelaenudega, mis on sisuliselt palju turvalisem ja soodsam tagatiseta laen.

 

Millised on uued tingimused kiire väikelaenu taotlemiseks?

Nüüd lähemalt sellest, mida on teil vaja teha ja millised etapid läbida, et saada väikelaene, mis sarnanevad SMS-laenuga. Esmaseks teadmiseks peate arvestama, et enam ei käi väikelaenude taotlemine nii lihtsalt nagu SMS-laenu taotlemine varasemalt.

Praegu oleme jõudnud aega, kui suund on võetud äpi teel laenu taotlemisele, ja et raha oma arvele saada, siis SMSi teel seda enam teha ei saa. Selleks, et teile tänasel päeval antaks laenu, peate esmalt ennast registreerima laenuandja kodulehel ning tegema seal endale laenukonto või krediidikonto.

Kui teil juba on konto ja olete ka varem samalt laenuandjalt saanud laenu ja teinud korralikult tagasimakseid, siis on suurema tõenäosusega teil uut laenu lihtsam saada.

Peale seda saate esitada taotluse ja mõne minuti jooksul tuleb teile vastus, kus antakse teada, kas olete sobilik laenu saama või mitte. Eelnevalt kontrollitakse teie maksekäitumist, palga laekumisi ja kohustusi. Seejärel tehakse veebi teel isikutuvastus. (Vajadusel peate olema valmis ka füüsiliselt kohale minema isikutuvastamiseks.)

Negatiivse vastuse korral on leitud mõningasi puudusi ja hetkel teile laenu ei anta. Soovitame teil üle vaadata, kas kõik palgalaekumised tulevad pangakontole või kas on teil kuskil maksuvõlgnevusi, mis vajavad koheselt maksmist. Kui olete puudused kõrvaldanud, võite esitada mõne aja pärast uue taotluse.

Positiivse vastusega informeeritakse teid, millise summa ulatuses on teil võimalik laenu saada ja kui pikaks ajaks. Alles peale seda on teil võimalik saada mugavalt 24/7 interneti kaudu laenu ja raha makstakse teie kontole praktiliselt kohe.

Nagu eelnevast nägite, on kogu protsess iseenesest lihtne ja kiire, kuid need sammud peate läbima kõikide väikelaenude taotlemisel, sest varasemalt tuntud SMS-laenu enam ei eksisteeri.

 

Millised olid SMS-laenu eelised?

Varasemalt tuntud SMS-laen oli väga sarnane praegu olemasolevate erinevate ja mugavate väikelaenudega, mida pangad ja teised laenu andvad ettevõtted hetkel pakuvad, sest kui kontroll teie kohta on juba tehtud, siis raha taotlemine käib edaspidi juba väga lihtsalt ja kiirelt.

Välja võib tuua, et SMS-laenu eelisteks olid kiirus ja ülim mugavus. Levis ütlus: “Piiks-piiks ja raha tuleb!” Iroonilisel kombel said just need “eelised” sellele laenutootele lõpuks saatuslikuks.

Praegu on uute laenutüüpide suureks eeliseks paindlikkus. Kui teil on olemas krediidikonto, siis see võimaldab teil osamakseid tasuda vastavalt vajadusele. Peamiseks tingimuseks on, et laen peab saama tagasi makstud maksimaalselt keskmiselt 40 kuuga. See võimaldab teil paindlikult enda soovidest lähtuvalt valida tagasimakse summad ja aja. See on teie enda valida, kas maksate laenu tagasi paari kuuga või paari aastaga või kasutate maksimaalset aega, mis tagasimakseteks on antud.

Millised olid SMS-laenu miinused?

Suurim miinus oli SMS-laenu ülikõrge intress, mis oli teiste laenutüüpidega võrreldes väga palju kõrgem. Ka praegu laenu võttes kontrollige alati üle, millise tagasimakse perioodi eest küsitakse suuremat intressi ja millise perioodi eest väiksemat. Väikelaenude intressid on erinevad ja võivad küündida 45%-ni aastas. Kindlasti uurige ja võrrelge enne laenu võtmist erinevaid krediidi kulukuse määrasid.

Te ei pea aga kohe kõrge intressi pärast loobuma väikelaenust, sest sageli on teenuse pakkujad teinud uutele klientidele soodustusi või andnud laenu ilma lisatasudeta.

Teiseks miinuseks oli see, et sageli sooviti SMS-laenu võtta lihtsalt selleks, et järgmise palgapäevani ära elada, mis ei olnud hea mõte, sest siis oli juba järgmine palk ette ära kulutatud ja niimoodi jäädigi „võlaringi“. Lihtsam oli ja on ka praegu varakult planeerida oma igapäeva ostud ja mitte teha kulutusi emotsioonide ajendil.

Pidage meeles, et laenuga võtate endale kohustuse laen tähtajaliselt tagasi maksta!

Kas teile antakse kiirelt väikelaenu?

Hea on juba varakult teada, kas teile antakse laenu või mitte, sest nagu eelnevalt mainisime, ei eksisteeri enam SMS-laenu, nagu aastaid tagasi. Samuti saate varakult astuda samme selleks, et teil oleks edaspidi võimalik saada kiirelt väikelaenu.

Millal siis on laenutaotluse vastus jaatav ehk millal teile antakse laenu?

Loetleme alljärgnevalt tähtsamad punktid, mis tagavad teile positiivse vastuse:

  1. Te peate olema vähemalt 18-aastane Eesti kodanik või pikaajalise elamisloaga Eesti elanik. (Mõningal juhul võidakse küsida ka teie elukoha registreeringut).
  2. Te peate olema valmis esitama viimase 6-kuu pangakonto väljavõtte. Selle abil on näha kliendi sissetulekud ja kohustused. Teie kohustused ei tohi ületada sissetulekuid ja miinimum igakuine sissetulek ehk palk peab olema 400 eurot. Muidugi peate teadma, et mida väiksem on teie sissetulek, seda vähem antakse teile ka laenu. Näiteks võib 400-eurone sissetulek tagada teile vaid kuni 2000 euro suuruse laenu.
  3. Esmakordsel taotlemisel tehakse teie kohta digitaalselt isikutuvastus. Üldjuhul piisab ID-kaardiga või Mobiil ID-ga tuvastamisest, millega kontrollitakse isikuandmete õigsust ja te kinnitate, et teie olete sama isik, kes laenu soovib. Täpsemad juhised selle kohta annab iga laenuandja eraldi, sest mõningatel juhtudel võib vajalikuks osutada ka laenuandja kontorisse või Eesti Posti kontorisse kohale minek.
  4. Teie varasem maksekäitumine peab olema korralik, see tähendab, et kõigi laenude võlad peavad olema tähtajaliselt tagasi makstud. Kui on olnud rikkumisi, siis seda on Ametliku Maksehäireregistri andmebaasidest näha ja see võib pikaks ajaks rikkuda teie laenuvõtmise plaanid. Pange tähele, et maksekäitumist kontrollitakse iga laenutaotluse puhul uuesti.

Kui teil on kõik eelnevad punktid täidetud, siis on suur tõenäosus teil saada kiirelt väikelaenu.

Enne, kui hakata laenu taotlema, mõelge põhjalikult läbi oma võimalused: kas ja millist tüüpi laenu te vajate, millised on teie tuleviku võimalused laenu tagasi maksta, kui pika perioodi jooksul olete valmis laenu tagasi maksma ja milline on teie plaan nendeks puhkudeks, kui tekivad takistused ning raskused laenu tagasimaksete tegemiseks.

Loomulikult saate alati lisainfot tingimuste kohta küsida laenu pakkuja käest: kodulehelt, sinna kohale minnes, helistades või meilile kirjutades. Enne valiku tegemist lugege hoolega infot laenupakkuja kodulehelt, kus on välja toodud, milliseid laene nad pakuvad, kas neil on eritingimusi või soodustusi.

Kui olete kõik põhjalikult läbi mõelnud ja kaalunud, siis on kergesti saadavad väikelaenud nagu SMS-laen varasemalt, mugav ning kiire abi ootamatuste korral, mida meil kõigil ette võib tulla.

Picture of Laenukompass.ee

Laenukompass.ee

Tagatiseta laenudele spetsialiseerunud sõltumatu võrdlusportaal. Laenukompassi turu uuringud aitavad Sul teha parima laenuotsuse.

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt