Autolaenud

Leia soodne autolaen kuni 30 000 €. Parima valikuga säästad sadu eurosid!

Saad hea ülevaate laenuturust

Leiad kiirelt soodsa autolaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

Parima intressiga autolaen

Autolaenude võrdlus, milles on olemas tuntumad Eesti autolaenude pakkujad. Arvesta, et mida kõrgem on krediidi kulukuse määr, seda rohkem tuleb sul laenule peale maksta. Vali võimalikult madala intressiga autolaen, kuid jälgi ka lepingutasu suurust. 

Max summa
Tüüpiline intress▼
Lepingutasu
Haldus kuus
Raha kätte
Vanusepiirang
1.
Max summa
25 000 €
Intress aastas ▼
8,9 %
Lepingutasu
2 %
Haldustasu kuus
1.50 €
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
18 a
2.
Max summa
25 000 €
Intress aastas ▼
9,9 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
5.90 €
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
21 a
3.
Max summa
25 000 €
Intress aastas ▼
9,9 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
18 a
4.
Max summa
15 000 €
Intress aastas ▼
9,9 %
Lepingutasu
3 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
18 a
5.
Max summa
30 000 €
Intress aastas ▼
10,32 %
Lepingutasu
2 %
Haldustasu kuus
1.50 €
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
18 a
6.
Max summa
15 000 €
Intress aastas ▼
11,90 %
Lepingutasu
2 %
Haldustasu kuus
2.90 €
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
20 a
7.
Max summa
25 000 €
Intress aastas ▼
21 %
Lepingutasu
0 €
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
1 päev
Vanusepiirang
18 a

NB! Sõltuvalt laenuperioodist võib pingerivi muutuda. Personaalse pakkumise saamiseks külasta laenupakkuja veebilehte ning täida laenutaotlus. Kui soovid autolaene võrrelda personaalsetel tingimustel koos teiste laenutoodetega, siis kasuta selleks Laenukompassi võrdlustööriista.

Enne kui alustad autolaenude võrdlust

Populaarsed autolaenu pakkujad

Lisaks krediidi kulukuse pingereale selgitame välja ka populaarseima laenupakkumise. Toome välja kolm silmapaistvamat finantsasutust, mis said eelmisel aastal (2022) Laenukompassi portaalis kõige rohkem klikke.

2.
lhv väikelaen
Autolaen 3000 - 25 000 €
Intress al: 7,9% aastas
 • Maks. periood kuni 72 kuud
 • Lepingutasu 2% summast
 • Sõiduk jääb laenusaaja nimele
Autolaen 500 - 30 000 €
Intress al: 6,9% aastas
 • Maks. periood kuni 120 kuud
 • Lepingutasu 2% summast
 • Sõiduk jääb laenusaaja nimele
3.
Autolaen 500 - 25 000 €
Intress al: 21% aastas
 • Maks. periood kuni 72 kuud
 • Lepingutasu 0 €
 • Sõiduk jääb laenusaaja nimele

Mis on autolaen?

Auto finantseerimine läbi laenu on muutunud järjest populaarsemaks. Nii pole teil enam vaja oodata aastaid ja pikalt raha koguda, et endale meelepärane auto osta.

Hea on teada, et autolaenupakkujaid on palju ning seeläbi on ka erinevaid tingimusi mitmeid, tänu millele saate leida just kõige sobivama ja mugavama võimaluse enda jaoks. Swedbank-i kodulehelt saame näha, et autolaenu võtmine on väga lihtne, kuna endapoolset sissemakset pole vaja, isegi kaskokindlustus pole kohustuslik ning nii pea kui leping on sõlmitud, laekub raha otse teie kontole.

Isegi kui laenu nimi on autolaen, ei tähenda see, et te peaksite selle eest konkreetselt auto ostma, kuid selle mõiste alla käivad erinevat tüüpi sõiduvahendid, milleks võib olla nii tavaline auto, kui ka hoopis purjekas või mootorratas.

Autolaenude tingimused

Eesti peamised pangad annavad autolaene kuni 25 000 euro ulatuses. Suurima summaga jääb silma Bigbank, kus pakutaksegi kuni 30 000 euro suurust laenu alates 6,9% intressiga laenujäägilt aastas. Laenude maksimaalne summa sõltub laenutaotleja igakuisest sissetulekust, kohustustest ja varasemast maksekäitumisest.

Kõigi laenupakkujate esmasteks tingimusteks on, et laenusaaja peab olema vähemalt täisealine ning Eesti Vabariigi kodanik või alaline elanik. Iga pakkuja soovib ka näha kindlat sissetulekut ning selle küsitud suurus võib varieeruda.

Kõik muud tingimused sõltuvad vastavalt laenupakkujast. Näiteks laenutähtaeg võib ulatuda nii 6 kuust kuni isegi 7 aastani. Intressimäärad laenujäägilt algavad alates 7% ning privaatsete pakkujate määr võib olla isegi 20% ringis. Madalamad laenumäärad võivad saadaval olla kui teete laenukaitse kindlustuse või kui saate valida intressisoodustust sisaldava paketi.

Autolaenude taotlemine

Tavaliselt ei küsita tagatist autolaenu saamiseks, nii on ka kogu protsess parajalt kiire. Veebipõhiselt on tihti võimalik saada taotlusele vastust kõigest mõne minutiga! Laenu taotlemiseks tuleb täita laenutaotlus, millega peavad kaasas käima isikut tõendava dokumendi koopia ja pangakonto väljavõte.

Nagu me kõik juba teame, on võimalik teha ja allkirjastada enamus dokumente veebis, nii saate teha ka laenulepingu kinnitamisel. Olenevalt laenuandjast, võivad oleneda hinnad lepingu sõlmimiseks: mõned pangad teevad seda tasuta, teised jällegi arvutavad selle protsendiliselt krediidisummast või otsustavad kindla summa kasuks.

Laenu otstarve ja kasutamine

Autolaen ei ole mõeldud ainult uute autode ostmiseks: seda laenu saab kasutada ükskõik millise auto, ehk ka kasutatud autode jaoks, mis jääb tingimuste poolt seatud hinna piiridesse. Laenu taotlemise summa ei pea olema auto täishind.

Laen ei pea ilmtingimata olema kasutatud uue auto ostuks, vaid see sobib ka juba olemasoleva mootorsõidukiga seotud kulude katmiseks, selleks võivad olla näiteks parandustööd või hoopiski auto tuunimine.

Kasutatud autode puhul peaksite enne laenu küsimist täpselt aru saama milline on auto tõeline väärtus ning lasta seda hinnata oma ala spetsialistidel läbi ülevaatuse.

Kuidas valida enda jaoks sobivat laenu?

Nagu mistahes muu laenu puhul, on ka autoostu finantseerimiseks mõeldud laenude puhul soovitatav vaadata põhjalikumalt mitte niivõrd intressi liiki, kuivõrd krediidi kulukuse aastamäära, mis hõlmab ka muid kulusid. Kuid üldiselt või öelda, et mida madalam on see intressimäär, seda odavam on laen.

Uurige täpselt järgi millised on kõik tasud ja millised tingimused on parimad just teie jaoks. Näiteks mõned pakkujad võivad lisada igakuised haldustasud, teised jällegi mitte.

Autolaen ja laen auto tagatisel

Autolaenust rääkides ei tohiks omavahel sassi ajada klassikalist autolaenu ja muid laene, mida tehakse auto tagatisel. Tüüpiline on leida auto tagatisega kiirlaene. Sellised kiirlaenud võivad olla igaks otstarbeks, et katta kiired kulutused.

Laen auto tagatisel aitab teil saada soodsamad laenutingimused ja raha kiiresti kätte ja selleks võib kasutada nii haagist, mootorpaati või ükskõik millist muud sõiduvahendit.

Niisiis, ei tasu enam oodata, kui teil on soov uus auto osta. Võimalusi ja laenupakkujaid on tõeliselt palju ja kohe kindlasti on olemas hea variant ka teie jaoks!

Autolaen vs autoliising

Omadused, mis räägivad autolaenu kasuks:

 • Sõiduk on ametlikult kohe sinu nimel
 • Sõiduki soetamisel ei pea tegema vähemalt 10% suurust sissemakset
 • Autolaenud ei ole seotud euriboriga
 • Kaskokindlustus ei ole kohustuslik

Autoliisingu kasuks räägib:

 • Autoliisingu intressimäär on palju väiksem ja on pikas perspektiivis (nt 60 kuulise perioodi puhul) tarbijale soodsam kui autolaen.
 • Autoliisingu saab mugavalt vormistada juriidilise isiku nimele

TOP5 laenud internetist

 1. Raha24 autolaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum
 1. BigbankKKM: 13,57%
 2. TFBank – 22,29%
 3. Coop Pank – 22,78%
 4. Bondora – 32,94%
 5. Moneyzen – 34,54%
 1. Crediteaintress: 37,68% a.
 2. Credit24 – 37,68%
 3. Monefit – 37,85%
 4. HyBa – 38,00%
 5. Laen.ee – 38,21%

Esile toodud kampaaniapakkumine

Mõistlik pakkumine, mida soovitame lühiajalise laenuperioodi korral kaaluda. PS! Sõiduki ostu finantsseerimiseks pigem ei sobi!

Laen.ee tarbimislaen» Esimene laen kuni 6 kuuks tasuta ehk intress 0%

Uus alternatiiv pankadele!

Euriborivaba autolaen intressiga al 9,9% aastas. Laenusumma kuni 25 000 €. 

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt