Autolaenud võrdluses

Soodsaimad autolaenud Eestis. Parima valikuga säästad sadu eurosid

Saad hea ülevaate laenuturust

Leiad kiirelt soodsa autolaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

NB! Enne kui alustad autolaenude võrdlemist...

Soodsaim autolaen detsembrikuus

Laenukompassi tegi põhjaliku turu uuringu, et selgitada välja soodsaim laen auto ostmiseks.  Toome välja 3 silmapaistvamat. Arvesta, et alljärgnevad kulumäärad ja kalkulatsioonid pole personaalsed ning on arvutatud näidistingimustel: 1000 eurot 12 kuuks. Kõik lähteandmed on võetud laenuandjate kodulehtedelt avaliku teabena!

2.
Väikelaen 500 - 25 000€
KKM 22.53 %
 • Intress al 7,9% aastas
 • Lepingutasu 5% (min 30€)
 • Kõrvalkulud puuduvad
 • Raha kätte: 1-2 tööpäevaga
Väikelaen 200 - 10 000€
KKM 17.37 %
 • Intress al 15,9% aastas
 • Lepingutasu 0 € (kampaania)
 • Kõrvalkulud puuduvad
 • Raha kätte: 1-2 tööpäevaga
 • Laenukindlustuse võimalus
3.
Väikelaen 1000 - 7000€
KKM 23.08 %
 • Intress al 11% aastas
 • Lepingutasu 2% (min 50€)
 • Kõrvalkulud: puuduvad
 • Raha kätte: 1-2 tööpäevaga

Mis on autolaen?

Auto finantseerimine läbi laenu on muutunud järjest populaarsemaks. Nii pole teil enam vaja oodata aastaid ja pikalt raha koguda, et endale meelepärane auto osta.

Hea on teada, et autolaenupakkujaid on palju ning seeläbi on ka erinevaid tingimusi mitmeid, tänu millele saate leida just kõige sobivama ja mugavama võimaluse enda jaoks. Swedbank-i kodulehelt saame näha, et autolaenu võtmine on väga lihtne, kuna endapoolset sissemakset pole vaja, isegi kaskokindlustus pole kohustuslik ning nii pea kui leping on sõlmitud, laekub raha otse teie kontole.

Isegi kui laenu nimi on autolaen, ei tähenda see, et te peaksite selle eest konkreetselt auto ostma, kuid selle mõiste alla käivad erinevat tüüpi sõiduvahendid, milleks võib olla nii tavaline auto, kui ka hoopis purjekas või mootorratas.

Autolaenude tingimused

Eesti peamised pangad annavad autolaene kuni 25 000 euro ulatuses. Suurima summaga jääb silma Bigbank, kus pakutaksegi kuni 25 000 euro suurust laenu alates 7,9% intressiga laenujäägilt aastas. Laenude maksimaalne summa sõltub laenutaotleja igakuisest sissetulekust, kohustustest ja varasemast maksekäitumisest.

Kõigi laenupakkujate esmasteks tingimusteks on, et laenusaaja peab olema vähemalt täisealine ning Eesti Vabariigi kodanik või alaline elanik. Iga pakkuja soovib ka näha kindlat sissetulekut ning selle küsitud suurus võib varieeruda.

Kõik muud tingimused sõltuvad vastavalt laenupakkujast. Näiteks laenutähtaeg võib ulatuda nii 6 kuust kuni isegi 7 aastani. Intressimäärad laenujäägilt algavad alates 7% ning privaatsete pakkujate määr võib olla isegi 20% ringis. Madalamad laenumäärad võivad saadaval olla kui teete laenukaitse kindlustuse või kui saate valida intressisoodustust sisaldava paketi.

Autolaenude taotlemine

Tavaliselt ei küsita tagatist autolaenu saamiseks, nii on ka kogu protsess parajalt kiire. Veebipõhiselt on tihti võimalik saada taotlusele vastust kõigest mõne minutiga! Laenu taotlemiseks tuleb täita laenutaotlus, millega peavad kaasas käima isikut tõendava dokumendi koopia ja pangakonto väljavõte.

Nagu me kõik juba teame, on võimalik teha ja allkirjastada enamus dokumente veebis, nii saate teha ka laenulepingu kinnitamisel. Olenevalt laenuandjast, võivad oleneda hinnad lepingu sõlmimiseks: mõned pangad teevad seda tasuta, teised jällegi arvutavad selle protsendiliselt krediidisummast või otsustavad kindla summa kasuks.

Laenu otstarve ja kasutamine

Autolaen ei ole mõeldud ainult uute autode ostmiseks: seda laenu saab kasutada ükskõik millise auto, ehk ka kasutatud autode jaoks, mis jääb tingimuste poolt seatud hinna piiridesse. Laenu taotlemise summa ei pea olema auto täishind.

Laen ei pea ilmtingimata olema kasutatud uue auto ostuks, vaid see sobib ka juba olemasoleva mootorsõidukiga seotud kulude katmiseks, selleks võivad olla näiteks parandustööd või hoopiski auto tuunimine.

Kasutatud autode puhul peaksite enne laenu küsimist täpselt aru saama milline on auto tõeline väärtus ning lasta seda hinnata oma ala spetsialistidel läbi ülevaatuse.

Kuidas valida enda jaoks sobivat laenu?

Nagu mistahes muu laenu puhul, on ka autoostu finantseerimiseks mõeldud laenude puhul soovitatav vaadata põhjalikumalt mitte niivõrd intressi liiki, kuivõrd krediidi kulukuse aastamäära, mis hõlmab ka muid kulusid. Kuid üldiselt või öelda, et mida madalam on see intressimäär, seda odavam on laen.

Uurige täpselt järgi millised on kõik tasud ja millised tingimused on parimad just teie jaoks. Näiteks mõned pakkujad võivad lisada igakuised haldustasud, teised jällegi mitte.

Autolaen ja laen auto tagatisel

Autolaenust rääkides ei tohiks omavahel sassi ajada klassikalist autolaenu ja muid laene, mida tehakse auto tagatisel. Tüüpiline on leida auto tagatisega kiirlaene. Sellised kiirlaenud võivad olla igaks otstarbeks, et katta kiired kulutused.

Laen auto tagatisel aitab teil saada soodsamad laenutingimused ja raha kiiresti kätte ja selleks võib kasutada nii haagist, mootorpaati või ükskõik millist muud sõiduvahendit.

Niisiis, ei tasu enam oodata, kui teil on soov uus auto osta. Võimalusi ja laenupakkujaid on tõeliselt palju ja kohe kindlasti on olemas hea variant ka teie jaoks!

TOP5 laenud internetist

Laen 15 minutiga

 1. Raha24 väikelaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. SEBKKM: 20,50%
 2. Swedbank – 20,99%
 3. Citadele – 23,12%
 4. Raha24 – 27,24%
 5. LHV – 29,40%

Soodsaim krediidiliin

 1. Laen.eeKKM: 34,91%
 2. Monefit – 48,44%
 3. Credit24 – 55,77%
 4. Ferratum – 55,99%
 5. Creditstar – 56,00%

Huvitav kampaaniapakkumine!

Raha24 kampaaniapakkumine, mida soovitame laenuotsuse tegemisel kaaluda.

Alusta tagasimaksmist 3 kuu pärast!

Kampaaniapakkumise laenunäide: 1000 euro laenamisel 12 kuuks fikseeritud intressimääraga 44,66% aastas on krediidi kulukuse määr 56%, tagasimakstav kogusumma 1258,08 eurot, 12 tagasimakset. Maksimaalne krediidi kulukuse määr 56%

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt