Ärilaenud võrdluses

Parimad ärilaenud Eestis. Laenuvõrdlusega säästad ettevõtte raha

Saad hea ülevaate laenuturust

Leiad kiirelt soodsa ärilaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

Objektiivne võrdlus

Oleme laenuvõrdlusportaal, mis võrdleb laenuandjaid objektiivselt ega ole kallutatud sponsordiilide tõttu

Kontrollitud arvutused

Lähtume võrdlemisel mitte intressi, vaid krediidi kulukuse määra põhisest võrdlusest, mis arvestab kõiki tasusi

Alati värske laenuinfo

Kontrollime ja vajadusel värskendame oma kalkulatsioone ja laenuinfot regulaarselt igal nädalal

TÄHTIS: enne laenupakkumiste võrdlemist...

Parim ärilaen detsembris 2021

Selgitasime välja soodsaima laenupakkumise ettevõttele. Toome välja 3 mainekat laenuandjat, kelle krediidipoliitika on läbipaistev ning klienditeenindus kõrgel tasemel.

TOP3 pakkumiste kulumäärad on arvutatud näidistingimustel: 1000 eurot 12 kuuks

2.
Ärilaen 1000 - 20 000€
KKM 27.09 %
 • Intress 23,88% aastas
 • Lepingutasu 5%
 • Käenduse nõue
 • Kõrvalkulud puuduvad
Ärilaen 1000 - 10 000€
KKM 26.84%
 • Intress 4 - 6% aastas
 • Lepingutasu: 100€
 • Käenduse nõue
 • Vähe bürokraatiat
 • Vastus samal tööpäeval
3.
Käenduslaen 500 - 15 000€
KKM 37.66%
 • Intress 30% aastas
 • Lepingutasu: 1%
 • Käenduse nõue
 • Kõrvalkulud puuduvad

Ärilaenu olemus

Nii uue alustava kui ka juba olemasoleva ettevõtte jaoks on ärilaen suureks kasuks, kuna see aitab ärile hoo sisse lükata, saades kiirelt tööle hakata ja samamoodi ka kohe teenida. Selline laen on eriti kasulik ettevõttele, kus rahavood on kõikuvad.

Enam pole vaja oodata, et oma plaanid täide viia. Ärilaen saab aidata teil teostada suuremaid projekte, nii saade kohe tegutseda ja lõpuks ka laenatud summa kiiremini tagasi maksta.

Ärilaenu taotlus on kiire, tagasimakseperiood üsna paindlik ning ka intressimäär on enamus juhtudel mõistlik, mis teeb selle laenu nii kasulikuks kui ka mugavaks. Ärilaenu tüüpe on olemas mitmeid, kuid enamasti jagatakse need kahte gruppi, milleks on tagatiseta ja tagatisega ärilaenud.

Ärilaenu liigid

Ärilaenud liigitatakse vastavalt laenu eesmärgile ja olemusele. Peamised liigid on:

 • Hüpoteeklaen – hüpoteeklaenu tingimused ärilaenuna on enamasti samad nagu hüpoteeklaenul eraisikutele. Hüpoteegina peab laenu saamiseks olema tagatiseks kinnisvara.
 • Arvelduslaen – sellist tüüpi laen on nagu ka selle nimi ütleb, vajalik arveldamiseks ehk see annab juurde käibevahendeid, kui ettevõttel peaks ette tulema ettearvamatuid väljaminekuid. Kuna sellise laenu puhul on summad üldjuhul väiksemad, on ka laenu pikkus lühiajalisem.
 • Investeerimislaen – see on pikaajaline laen, mille läbi ettevõte saab investeerida arengusse ja arendamisesse. Näiteks uute projektide loomiseks või hoonete arenduseks ja ehitamiseks. Tavaliselt on sellise laenu tagatiseks samuti kinnisvara.
 • Stardilaen – see on ideaalne laen alustavale ettevõttele kui ettevõttel peaks kohe vaja minema rahalisi vahendeid. Kuna ettevõttel pole veel oma ajalugu, on stardilaenu taotlemiseks vaja tutvustada äriplaani ning tihti ka lisatagatist.

Liising – liisida on võimalik erinevaid seadmeid, mille kaudu saab ettevõte kasutada liisitavat seadet, makstes iga kuu kuumaksu, ning liisinguperioodi lõpuks on võimalik liisitud seadmed ka välja osta.

Millised on ärilaenude tüüptingumused?

Ärilaenu taotlemine on üsna lihtne, tingimused võivad erineda vastavalt laenupakkujale, kuid üldiselt on need väga sarnased tarbimislaenu tingimustele.

Põhilised ja enim levinud tingimused on:

 • Ettevõttel ega juhatuse liikmetel ei või olla maksehäireid ega kehtivaid maksuvõlgasid Maksu- ja Tolliameti andmete põhjal.
 • Ärilaenu saavad taotleda aktsiaseltsid ja osaühingud, kuid mitte füüsilisest isikust ettevõtjad.
 • Tagatise alternatiivina sobib ka juhatuse liikmete käendus.
 • Vaja on esitada viimase kvartali bilanss ja kasumiaruanne. Uute ettevõtete puhul või suurte summade taotlemisel küsitakse üldiselt äriplaani, et tagada ettevõtte maksevõimekus.
 • Lisaks ei ole ärilaenu taotlemisel vaja isikutuvastust, nagu seda tavaliselt küsitakse näiteks eraisikute laenude puhul.

Samal ajal võite leida palju erinevaid laenupakkujaid ning mõned neist võivad olla ka paindlikumad ning annavad laenu isegi siis kui kõik eelnevalt mainitud tingimused pole täidetud.

Miks tasub võtta ärilaenu?

Otse loomulikult on võimalik rahastada ettevõtet ka eraisiku väikelaenuga, kuid ärilaenu soodsad tingimused ja madalamad intressimäärad on põhjuseks, miks enamus ettevõtteid otsustab just selle laenu kasuks. Samuti on taotlemisprotsess kiire ning võite vastuse saada juba samal päeval.

Ärilaenudel on paindlik maksegraafik ning intressimäär ja krediidilimiit arvutatakse vastavalt ettevõtte majanduslikule käigule. Näiteks arilaen.ee lehelt saame näha, et kuni 10 000 euro suurust ärilaenu on võimalik võtta üsna lihtsalt isegi ilma tagatiseta.

Väga mugav on fakt, et ei ole alati vaja hüpoteeki, eriti väiksemate summade puhul. Selle asemel aksepteeritakse juhatuse liikme käendamist. Ärilaenu saab kasutada mitmel otstarbel. Suuremate summade puhul tuleks täpsustada mis otstarbel laenu kasutatakse, kuid väiksemate laenude puhul seda üldiselt vaja pole.

Ärilaenude miinused

Igat tüüpi laenuga käivad kaasas ka mõned miinused, millest peaksite alati teadlikud olema.

Peamise miinusena tuleb teada, et kui olete ettevõtte laenu käendajaks, võib see takistuseks olla teie muude isiklike laenude taotlemise puhul. See on teie finantskohustus ning peate alati tagama, et laenatud summa saaks õigeaegselt tasutud.

Nagu ka kõigi teiste laenude puhul, ei pruugi teie taotlus alati saada positiivse vastuse. Teie firmal võib olla hea ja pidev sissetulek ning valmistatud korralik äriplaan, kuid kui laenuandja arvates pole see siiski piisav ja kasumlik, ei pruugi te laenu saada.

Isegi kui ärilaenu võetakse ettevõtte nimele, peate alati olema kindel, et firma maksevõimekus oleks piisav ning et kogu laenatud summa saaks tagasi makstud. Suhtuge sellesse eriti tõsiselt kui olete ka laenu käendaja. Enne laenu võtmist veenduge, et ettevõte suudaks laenatud raha tagasi teenida ja maksta ning pidage meeles, et iga laenu võtmine on kohustus.

TOP5 laenud internetist

Laen 15 minutiga

 1. Raha24 väikelaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. SEBKKM: 20,50%
 2. Swedbank – 20,99%
 3. Citadele – 23,12%
 4. Raha24 – 27,24%
 5. LHV – 29,40%

Soodsaim krediidiliin

 1. SmsrahaKKM: 34,91%
 2. Monefit – 48,44%
 3. Credit24 – 55,77%
 4. Ferratum – 55,99%
 5. Creditstar – 56,00%

Huvitav kampaaniapakkumine!

Raha24 kampaaniapakkumine nii juriidilistele kui ka eraisikutele, mida soovitame laenusoovi korral kaaluda.

Alusta tagasimaksmist 3 kuu pärast!

Kampaaniapakkumise laenunäide: 1000 euro laenamisel 12 kuuks fikseeritud intressimääraga 44,66% aastas on krediidi kulukuse määr 56%, tagasimakstav kogusumma 1258,08 eurot, 12 tagasimakset. Maksimaalne krediidi kulukuse määr 56%

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt