Refinantseerimislaen

Leia turu parim pakkumine. Laenude refinantseerimine aitab vähendada kuumaksu!

Tutvu turu uuringuga ja loe arvustusi laenuandjate kohta!

Võrdle ja vali välja soodsaim refinantseerimislaen!

Esita laenutaotlus krediidiandja või panga kodulehel!

Soodsad refinantseerimislaenud Eestis

Refinantseerimislaen on sihtotstarbeline laen, mis võimaldab vabaneda kallitest kiirlaenudest ja ennetada võlgu jäämist. Laenude refinantseerimise peamine eesmärk on muuta senine kuumaksete summa väiksemaks ehk parandada finantsvõimekust. Tutvu Laenukompassi ülevaates olevate pakkumistega ning vali soodsaim refinantseerimislaen.

Tüüpiline intress▼
Max summa
Lepingutasu
Tagatis
1.
Tüüpiline intress ▼
5 %
Max summa
20 000 €
Lepingutasu
0 %
Tagatis
Tagatiseta
2.
Tüüpiline intress ▼
15,9 %
Max summa
20 000 €
Lepingutasu
5 %
Tagatis
Tagatiseta
3.
Tüüpiline intress ▼
19,9 %
Max summa
25 000 €
Lepingutasu​
0 €
Tagatis
Tagatiseta
4.
Tüüpiline intress ▼
21 %
Max summa
15 000 €
Lepingutasu​
0 %
Tagatis
Tagatiseta
5.
Tüüpiline intress ▼
10 %
Max summa
100 000 €
Lepingutasu​
1 %
Tagatis
Kinnisvara

Personaalse pakkumise saamiseks külasta laenupakkuja kodulehte ning esita laenutaotlus. Enamikel juhtudel saabub vastus praktiliselt kohe. Kui soovid refinantseerimislaenude asemel kõrvutada hoopis soodsaid väikelaene, siis kasuta selleks Laenukompassi võrdlustööriista.

Laenude refinantseerimine

Tänapäeval on üsna tavaline, et suuremate ostude puhul võetakse laenu või makstakse osade kaupa. Mõnel meist võib olla kogunenud korraga 2 või lausa 3 laenu. Laenu refinantseerimisest ei ole aga paljud kuulnud ega sellega kokku puutunud. Selleks on lihtne põhjus! Laenuandjatel on kasulikum reklaami teha tulusamatele laenutoodetele ja seetõttu polegi suurem üldsus sellisest meetmest eriti midagi kuulnud.

Refinantseerimisele hakatakse mõtlema tavaliselt siis, kui olemasolevate laenude tagasimaksmisega tekivad esimesed tõrked. Järgnevalt leiad selgitusi ja näpunäiteid, kellele laenu refinantseerimine on mõeldud ja kuidas seda kõige mõistlikum teha on.

Mis on laenu (või võlgade) refinantseerimine?

Lihtsustatult öeldes on laenu refinantseerimine praktiliselt uue ja odavama laenu võtmine varasemate kohustuste tasumiseks. Eduka refinantseerimise tulemusel paraneb maksevõimekus ning ennetatakse probleemide teket. 

Refinatseerimislaen võib olla tagatiseta kui ka tagatisega. Viimasel juhul on tegu nagu hüpoteeklaenuga, mida väljastatakse kinnisvara tagatisel. Kinnisvaraga tagatud laenu plussideks on suurem laenusumma ning madalam intressimäär.

Kõige enam kasutatakse refinantseerimislaenu kallite kiirlaenude tasumiseks. Mõningatel juhtudel kasutatakse seda ka eesmärgiga koondada erinevad krediidilepingud ühe teenusepakkuja alla. 

Mis juhul on kasulik laene refinantseerida?

Iga uue laenu puhul on vajalik kaaluda selle kasud ja vajalikkus, nii on see ka refinantseerimislaenu võtmisel. Oma osa selles mängib ka olemasolevate laenude suurus ja edasised soovid ning võimalused.

Järgnevalt toome välja peamised punktid, millele toetuda, et mõista, kas refinantseerimislaenu võtmine on õigustatud või mitte.

Refinantseerimisest on kasu:

 • kui intressikulu väheneb refinantseerimislaenu võttes;
 • kui saad valida pikaajalisema laenu;
 • kui on vajadus tasuda varasemate laenude võlgasid;
 • kui soovid, et igakuine tagasimakse oleks väiksem;
 • kui soovid maksta ühte makset, mitte mitut laenumakset eraldi;
 • kui soovid mugavamalt korraldada ühes kohas kogu oma laenudega seonduvat;
 • kui eelmised laenupakkujad ei ole nõus tingimusi piisavas mahus muutma.

Mis juhul ei ole mõistlik laene refinantseerida?

Alljärgnevalt tähtsamad küljed, millele tähelepanu pöörata kaaludes refinantseerimise kasulikkust ehk millal on mõttekas otsida muid võimalusi ja ei tasuks refinantseerimislaenu võtta:

 • kui vanade laenude ja uue laenu kogukulukus ei ole einev;
 • kui intressisumma hoopis suureneb;
 • kui uus laen ei kata teie varasemaid laene täielikult;
 • kui teil ei ole piisavat tagatist refinantseerimislaenule;
 • kui teile ei sobi laenu võtmine pikemaks perioodiks.

Kui vaatamata nendele punktidele on teil ikkagi kindel soov refinantseerida, siis palume teil pöörduda laenu andva ettevõtete poole, kus koos kogenud nõustajaga leiate endale parima võimaliku lahenduse. Andke julgelt oma soovidest teada, et laenutooted oleksid ka edaspidi kliendi vajaduste põhised.

Millal ja kellele antakse?

Refinantseerimislaenu tuleb taotleda üldjoontes sama moodi, kui teisigi laene. Peamine, mida tuleb teil teada on see, et refinantseerimislaenu saamiseks võidakse nõuda teilt tagatist või mõnel puhul käendajate olemasolu. Selleks tuleb tagatis hinnata ja esitada kõik vajalikud dokumendid, mida teilt nõutakse.
Võib juhtuda, et teil on küll soov oma olukorda refinantseerimislaenuga parandada aga teile kahjuks seda ei anta.

Tagasilükkamise põhjused võivad olla järgmised:

 • teil ei ole piisavat tagatist;
 • teil on tõsised maksehäired ja uue laenu andmine teile on seotud liiga suure riskiga;
 • teie sissetulekud ei ole piisavad või on ebastabiilsed refinantseerimislaenu saamiseks;
 • teie kõrge ea tõttu ei saa teile pikaajalist laenu kahjuks pakkuda;
 • te olete alla 21. eluaasta.

Kuidas käib refinantseerimislaenu taotlemine?

Iga laenu saamiseks on omad tingimused, mis tuleb eelnevalt täita, et osutuda sobilikuks laenu saama. Väikelaenude saamiseks on küllaltki lihtsad tingimused vaja täita, kuna aga refinantseerimislaen on sisult hüpoteeklaen, siis on sellel ka lisatingimused, mida peate kindlasti teadma. Ärge unustage tutvuda nende tingimustega laenuandja kodulehel, sest erinevatel laenufirmadel võivad olla veidi erinevad tingimused ja nõudmised.

Toome välja olulisemad sammud, mida peate läbima üldjuhul kõigi refinantseerimislaenu pakkujate juures.

 1. Esmalt tuleb teil täita laenufirma kodulehel taotlus laenu võtmise sooviga.
 2. Vajalik on tõestada oma sissetulekute suurus.
 3. Kui laenutaotlus on läbi vaadatud, siis on kohustuslik teha isikutuvastus. Selleks on vaja minna kohale laenuandja kontorisse või Omniva postkontoris, mõningal juhul on see võimalik teha ka digitaalselt. Seda, kus, täpsustatakse teie konkreetse tehingu juures eraldi ja teile antakse täpsed juhised, kus teile lähimas kohas saate teha isikutuvastuse.
 4. Järgmiseks tuleb üleslaadida viimase 6 kuu pangakonto väljavõte.
 5. Enne laenu saamist on vaja ka tagatiseks saav kinnisvara hinnata. Kontrollige, milliste firmade hindamist laenu andev firma aktsepteerib.
 6. Notari juures tuleb kinnitada hüpoteegi seadmine kinnisvarale. Notari saate valida ise ja broneerida endale sobilik aeg.
 7. Kui kõik dokumendid on esitatud ja vastavad refinantseerimislaenu saamise nõuetele, siis peaks raha jõudma teie kontole mõne tunni kuni paari päeva jooksul.

Refinantseerimislaenuga pead seetõttu arvestama erinevate lisakuludega: lepingu sõlmimis tasud, riigilõiv, kinnisvara hindamise tasud ja notaritasud. 

Refinantseerislaen ilma tagatiseta

Nii mõnigi krediidiandja ja pank pakub refinantseerimislaenu ilma tagatiseta. Sellisel juhul tuleb arvestada, et intressimäärad on hoobilt kõrgemad ning suureneb võimalus, et refinantseerimislaenu krediidikulukus on kokkuvõttes märgatavalt suurem kui eelnevad kohustused kokku. 

Kui teil pole võimalik tagatist üles seada, siis tasub eriti hoolega jälgida pakutava laenu krediidi kulukuse määra. Mida väiksem on KKM, seda soodsam on laenu hind. Arvestage, et tagatiseta refinantseerimislaenu kulumäär kipub tõusma üle 30% (ülempiir 50,16%) aastas. Otse öeldes on see on tegelikult päris kallis ja läheneb kiirlaenude tasemele.

Laenukompassi hinnangul on sobilik ilma tagatiseta refinantseerimislaenu võtta võimalikult lühikesele laenuperioodile, näiteks kuni üheks aastaks. Vastasel juhul võib laenu kogukulukus minna väga kalliks ehk kaob nö refinantseeringu algne mõte – säästa intressikulu pealt. Sestap meie pooldame kindlasti tagatisega refinantseerimislaenu. Tagatisega laenud on laias laastus poole soodsamad kui tagatiseta.

Kokkuvõtteks

Iga uus laen on finantstehing ja vajab eelnevalt põhjalikku kaalumist ja oma olukorra hindamist. Refinantseerimislaen on nagu teisedki laenud kohustus laenu andva firma ees, mis tuleb õigeaegselt täita, et vältida maksehäireid. Seetõttu palume teil põhjalikult kaaluda oma finants olukorda praegusel hetkel ja samuti mõelda järgnevate aastate tulude ja kulude peale, et te ei paneks ennast ja oma lähedasi keerulisse olukorda.

Pidage meeles, et laenu refinantseerimine on mõeldud selleks, et teie laenudega seonduvad rahaasjad saaksid korda. See tähendab, et uue laenuga peavad saama tasutud kõik teie varasemad võlad ja seda ei saa kasutada muuks otstarbeks. Maksehäire korral peab refinantseerimislaenuga saama maksehäire kõrvaldatud.

Alati tutvuge hoolega kõikide laenuga seotud tingimustega. Võtke endale mõtlemisaega ja vajadusel küsige abi refinantseerimislaenu andva ettevõtte töötajatelt, kes teile asjatundlikult selgitavad ja täpsustavad kõiki tingimusi, mis konkreetselt teil tuleb täita.

Kui teil on kõik korralikult läbi kaalutud ja tingimused täidetud, võib refinantseerimislaen olla teile suureks abiks eelnevate laenude tasumiseks ja oma finantskäitumise parandamiseks.

TOP5 laenud internetist

 1. Raha24 väikelaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum
 1. TFBankKKM: 22,29%
 2. Coop Pank – 22,78%
 3. Bondora – 32,94%
 4. Moneyzen – 36,91%
 5. Laen.ee – 39,94%
 1. Crediteaintress: 37,68% a.
 2. Credit24 – 37,68%
 3. Monefit – 37,85%
 4. HyBa – 38,00%
 5. Laen.ee – 38,21%

Esile toodud laenupakkumine

Soodne kampaaniapakkumine, mida soovitame lühiajalise laenusoovi korral kaaluda. Toode ei sobi võlgade refinantseerimiseks!

Laen.ee tarbimislaen» Esimene laen kuni 6 kuuks tasuta ehk intress 0%

Refinantseeri oma kulukas tarbimislaen

Taotle refinatseerimislaenu kuni 20 000 €. Intressimäär al 7,9% aastas.

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt