Krediidikontod võrdluses

Soodsad krediidikontod Eestis. Parima valikuga säästad vähemalt 140 eurot!

Tutvu turu uuringuga ja loe arvustusi laenuandjate kohta!

Võrdle ja vali välja sobivaim laenupakkumine!

Esita laenutaotlus krediidiandja kodulehel!

Objektiivne võrdlus

Oleme laenuvõrdlusportaal, mis võrdleb laenuandjaid objektiivselt ega ole kallutatud sponsordiilide tõttu

Kontrollitud arvutused

Lähtume võrdlemisel mitte intressi, vaid krediidi kulukuse määra põhisest võrdlusest, mis arvestab kõiki tasusi

Alati värske laenuinfo

Kontrollime ja vajadusel värskendame oma kalkulatsioone ja laenuinfot regulaarselt igal nädalal

NB! Enne kui alustad pakkumiste võrdlemist...

Soodsaim krediidikonto juunikuus

Laenukompassi tegi põhjaliku turu uuringu, et selgitada välja soodsaim laenupakkuja, kes pakub krediidiliini.  Toome välja 3 soodsamat. Arvesta, et alljärgnevad kulumäärad ja kalkulatsioonid pole personaalsed ning on arvutatud näidistingimustel: 1000 eurot 12 kuuks. Kõik lähteandmed on võetud laenuandja kodulehelt avaliku teabena.

2.
Krediidikonto 300 - 5 000€
Intress 2.5% kuus
 • KKM ~34% aastas
 • Lepingutasu puudub
 • Raha kätte: 24/7
Krediidikonto 50 - 5 000€
Intress 2% kuus
 • KKM ~24% aastas
 • Lepingutasu puudub
 • Kõrvalkulud puuduvad
 • Raha kätte: 24/7
Soodsaim!
3.
Krediidikonto 50 - 10 000€
Intress 3.3% kuus
 • KKM ~48% aastas
 • Lepingutasu: puudub
 • Raha kätte 24/7

Laenuandjate arvustused

Loe detailselt, miks me nii hindasime ja mida põnevat veel laenuandjate kohta teada saime!

Krediidikonto, mis see on ja kas mul on tõesti vaja seda?

Kui te ei ole veel siiani midagi kuulnud krediidikontode kohta või eelkõige, kui te ei tea mida selline konto endast kujutab, siis julgustades võime teile öelda, et te pole kindlasti ainuke, vaid tegemist ongi uut tüüpi kontoga.

Lihtsates sõnades öeldes on krediidikontod välja vahetamas kiirlaene, mis on viimasel ajal endale üsna halva maigu külge saanud. Ainukese vahena on krediidikontodel limiidisüsteem, kuid kõiges muus ongi see tegelikult täpselt sama, mis kiirlaen.

Lisaks on uute terminitega kasutusele võetud ka sõnad krediidilimiit ja laenulimiit. Kuna kõik need uued sõnad tunduvad olevat üksteisele üsna sarnased, siis tahaksimegi siin veidi selgust tuua ja paremini selgitada mis vahe neil tegelikult on.

Krediidilimiit, laenulimiit, krediidikonto ja laenukonto – mis vahe neil on?

Kui te pole veel siiani seotud olnud nende uute laenuterminitega, siis võibki kõik tunduda üks suur segadus. Et kogu asja teile lihtsamaks teha, võime mainida, et tegu ongi tegelikult sama laenutootega. Krediidilimiidi, laenulimiidi ja krediidikonto all mõeldakse sama toodet, millele pannakse personaalne limiit, mille ulatuses saab laenu võtta.

Laenupakkujale taotlust esitades vaadatakse teie andmed ja majanduslik seis üle, just selle läbi otsustataksegi kui palju antakse teile maksimaalselt laenu ning seda määrataksegi laenulimiidiga.

Nii pea kui laenatud summa on tagasi makstud, on võimalik võtta uus laen sama laenulimiidi ulatuses, kuid see ei tähenda, et te peaksite alati limiidi ulatuses maksimaalse summa laenama vaid võite laenata ka väikese osa sellest.

Uue laenu võtmisel samalt laenuandjalt ei pea te enam uuesti oma andmeid esitama, vaid saate kohe uue laenu võtta, just selles seisnebki krediidikonto mugavus: laenu võtmine on väga lihtne ja kiire.

Võrreldes lisaks teisi väikelaene krediidikontoga, on krediidikonto mugavus ka selle paindlikuses. Iga muu väikelaenu korral peate kinni pidama summast, mille kohta olete taotluse esitanud, kui krediidikonto kasutamisel peate teadma kõigest oma limiiti. Tänapäevane elutempo on väga kiire ja tihti ka ettearvamatu ning kui korteri remondi puhul tuleb välja, et läheb teil 1000 euro asemel vaja hoopiski 1200 eurot, siis limiidist kinnipidamise korral krediidikonto teile muud piire ei sea.

Niisiis on nii krediidikonto, laenukonto, krediidilimiit ja laenulimiit sisuliselt sama tähendusega sõnad, võimaldades võtta laenu eelkirjeldatud krediidi ulatuses.

Kui kasulikud krediidikontod tegelikult on?

Krediidikonto puhul peame siiski meeles pidama, et tegu on laenu võtmisega ning sellega kaasnevad ka intressid. Kui algselt võib tunduda sellise konto omamine väga mugav ja kasulik lahendus, siis tuleks enne sellise konto kasutusele võtmist tutvuda täpselt pakutavate intressidega. Vastasel juhul võib tulla väga suureks üllatuseks summa, mis hiljem laenu tagasimaksmiseks tasuda tuleb.

Nagu juba eelnevalt mainitud, on tegemist alati kiirlaenu tüüpi laenuga ning on üsna hästi teada, et kiirlaenudel on alati olnud väga kõrged intressimäärad. Niisiis võib laenu võtmine läbi krediidikonto tegelikult väga kalliks osutuda.

Vastavalt laenupakkujale muutuvad ka intressid. Üldiselt on Eestis tüüpiline leida intresse, mis jäävad 10-20% vahele, kuid mõnel korral võib see ulatuda isegi üle 40%. Isegi kui võib öelda, et kiirlaenudel on nüüd uus nimi, siis sisu on ikkagi samaks jäänud ning isegi kui algselt loodi krediidikontod, et luua mugavam alternatiiv kiirlaenudele, siis lõpptulemusena on see siiski sarnaselt väga kallis laen.

Näiteks Bondorast 2550 € laenamisel 5 aastaks on kuumakse 66,54 € ning krediidi kulukuse määr on 26,3%. 5 aasta jooksul teeb see kokku 4142 €, mis hõlmab 932 € intressi fikseeritud intressimääraga 13,01%, ning 510 € haldustasu. See tähendab, et sellisel juhul läheb laen 5 aasta jooksul tasudes maksma 1592 €.

Väikelaenu saamiseks peab laenutaotlejal laenuandja ees tõendatud olema kindel töökoht ja sissetulek ning ei tohi olla kehtivaid maksehäireid.

Kas ma peaksin looma krediidikonto?

Nagu ka kõik muud laenud on ka krediidikonto kaudu laenu võtmine suur kohustus. See pole tasuta raha, nii et peaksite otsustama laenu võtta ainult ostude jaoks, mida te kuidagi edasi lükata enam ei saa.

Krediidikonto puhul on lihtne ja tavaliselt ka väga kiire võimalus raha kätte saada, kuid see peakski olema ka märgiks, et peaksite olema veelgi hoolikam ja ettevaatlikum laenu võtmisel, sest vastasel juhul võib laenu võtmine isegi sõltuvust tekitada.

Pidage ka meeles, et niisama ei anta kunagi ühtegi laenu, seega enne krediidikonto loomist uuritakse kõik teie andmed ja maksevõimekus hoolikalt üle. Nii et kui kahtlete krediidikonto loomises, küsige endalt kas see laen, mida soovite võtta, on tõesti hädavajalik.

Sisukord

TOP5 laenud internetist

Laen 15 minutiga

 1. Raha24 väikelaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. Coop PankKKM: 27,74%
 2. LHV – 29,40%
 3. Bigbank – 32,17%
 4. Omaraha – 36,14%
 5. Swedbank – 43,13%

Soodsaim krediidiliin

 1. Credit24KKM: 27,24%
 2. Smsraha – 34,58%
 3. Monefit – 48,44%
 4. Creditstar – 56,97%
 5. Ferratum – 60,27%

Kuu parim pakkumine!

Kuu parim kampaaniapakkumine, mida soovitame väiksema summa laenusoovi korral

Credit24 - krediidikonto intress 2% kuus

Credit24 krediidikonto (krediidiliin) laenunäide: 1000€ laenamisel 12 kuuks fikseeritud intressimääraga 24% aastas on krediidi kulukuse määr 27,24%, lepingutasu 0€. Tagasimaksete kogusumma 1134,72€

Imre Saar
Imre Saar
"Loodame et Sul oli tarbimislaenude võrdlemisel Laenukompassi turu uuringust abi ja see aitas Sul teha parima otsuse. Täname Sind meie veebilehte külastamast!" - Laenukompass.ee toimetaja ja laenuspetsialist
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt