Krediidikontod võrdluses

Soodsad krediidikontod Eestis. Parima valikuga säästad vähemalt 89 eurot!

Tutvu turu-uuringuga ja loe arvustusi laenuandjate kohta!

Võrdle ja vali välja sobivaim laenupakkumine!

Esita laenutaotlus krediidiandja kodulehel!

5 nõuannet, mis aitavad leida parima pakkumise

Soodsaim krediidikonto detsembrikuus

Tegime põhjaliku turu-uuringu eesmärgiga selgitada välja soodsaim avatud krediidiliini põhimõttel töötav laenutoode ehk krediidikonto. Arvesta, et meie poolt arvutatud laenuandjate KKM-id on hinnangulised ning on arvutatud näidistingimustel, milleks valisime 1000 € laenusumma, mis makstakse tagasi täpselt 12 kuuga. 

2.
Krediidikonto 50 - 10 000€
Intress 3.3% kuus
 • KKM ~48% aastas
 • Avatud krediidiliin
 • Raha kätte 24/7
Krediidikonto 300 - 5 000€
Intress 2.5% kuus
 • KKM ~34% aastas
 • Avatud krediidiliin
 • Raha kätte: 24/7
 • Võimalus tellida ka krediitkaart
Soodsaim!
3.
Krediidikonto 50 - 5 000€
Intress 2% kuus
 • KKM ~55% aastas
 • Avatud krediidiliin
 • Raha kätte: 24/7

Krediidikonto pakkujad pingereas

Kõige soodsam pakkumine on pingereas esimesel kohal ning viimasena kuvatakse kõige kallimat pakkumist. Teisisõnu: mida suurem on KKM, seda kallim on laenu hind. Pane tähele, et kulumäärad on sõltuvalt laenuperioodist pidevas muutuses ning hetkel on KKM arvutatud näidistingimustel kui tarbija laenab 1000 € summa, mis tasutakse 12-s võrdses osas.

KKM ▼
Intressimäär
Lepingutasu
Haldustasu
Raha kätte
Krediidiliin
1.
KKM▼
34,91 %
Intressimäär aastas
29,9 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
2.
KKM▼
48,44 %
Intressimäär aastas
39,6 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
3.
KKM▼
55,77 %
Intressimäär aastas
44,5 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
4.
KKM▼
55,99 %
Intressimäär aastas
45,3 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
5.
KKM▼
56,00 %
Intressimäär aastas
45,3 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah

Meie hinnangul on soodsaima ja kalleima krediidikonto kogukulu vahe: 89 €

Personaalse pakkumise saamiseks külasta krediidiandja kodulehte ning esita laenutaotlus. Taotluse esitamine on lihtne ja käib kiirelt. Kui soovid krediidiliine kõrvutada muude tarbimislaenudega, näiteks koos väikelaenudega, siis kasuta selleks Laenukompassi võrdlustööriista!

Krediidikonto, mis see on ja kas mul on tõesti vaja seda?

Krediidikonto on justkui virtuaalne krediitkaart, mis tähendab, et kliendil on ühe laenulepingu raames võimalik mitmeid korda krediiti võtta. Seda muidugi juhul kui laenulimiidi suurus seda võimaldab. 

Krediidikontode eeliseks on mugavus ja kiirus ja see teatavasti maksab. Meie oleme arvamusel, et kui laen saab tasutud mõne kuuga, siis pole ca 45% intressimääraga laenukohustus probleem, kuid arvestage, et väikelaenud on krediidikontodest laias laastus kuni 2x soodsamad ja need saabuvad pangakontole samuti üsna kiiresti.

Lisaks arvame, et krediidikonto laadsed finantsteenused tekitavad ühiskonda regulaarseid laenajaid juurde ja see on halb tendents. Tegelikult ei tohiks tarbimislaenude võtmisest mitte mingil juhul tekkida harjumus või normaalsus.

Krediidilimiit, laenulimiit, krediidikonto ja laenukonto – mis vahe neil on?

Kui Sa pole siiani kokku puutunud nende terminitega ja tutvud erinevate finantsasutustega, siis tekib kindlasti segadus, et mis nende erinevus üldse on. Teeme kohe terminoloogia Sulle selgemaks. Tegu on praktiliselt sama laenutootega. Nende terminite ühine nimetaja on personaalne limiit, mis tähendab seda, et kuulimiidi piires on võimalik kasvõi mitu korda krediidikontolt raha välja kanda. 

Nii pea kui laenatud summa on tagasi makstud, on võimalik võtta uus laen sama laenulimiidi ulatuses, kuid see ei tähenda, et te peaksite alati limiidi ulatuses maksimaalse summa laenama vaid võite laenata ka väikese osa sellest.

Uue laenu võtmisel samalt laenuandjalt ei pea te enam uuesti oma andmeid esitama, vaid saate kohe uue laenu võtta, just selles seisnebki krediidikonto mugavus: laenu võtmine on väga lihtne ja kiire.

Kui kasulikud krediidikontod tegelikult on?

Krediidikonto puhul peame siiski meeles pidama, et tegu on laenu võtmisega ning sellega kaasnevad ka intressid. Kui algselt võib tunduda sellise konto omamine väga mugav ja kasulik lahendus, siis tuleks enne sellise konto kasutusele võtmist tutvuda täpselt pakutavate intressidega. Vastasel juhul võib tulla väga suureks üllatuseks summa, mis hiljem laenu tagasimaksmiseks tasuda tuleb.

Nagu juba eelnevalt mainitud, on tegemist alati kiirlaenu tüüpi laenuga ning on üsna hästi teada, et kiirlaenudel on alati olnud väga kõrged intressimäärad. Niisiis võib laenu võtmine läbi krediidikonto tegelikult väga kalliks osutuda.

Vastavalt laenupakkujale muutuvad ka intressid. Üldiselt on Eestis tüüpiline leida intresse, mis jäävad 10-20% vahele, kuid mõnel korral võib see ulatuda isegi üle 40%. Isegi kui võib öelda, et kiirlaenudel on nüüd uus nimi, siis sisu on ikkagi samaks jäänud ning isegi kui algselt loodi krediidikontod, et luua mugavam alternatiiv kiirlaenudele, siis lõpptulemusena on see siiski sarnaselt väga kallis laen.

Näiteks Bondorast 2550 € laenamisel 5 aastaks on kuumakse 66,54 € ning krediidi kulukuse määr on 26,3%. 5 aasta jooksul teeb see kokku 4142 €, mis hõlmab 932 € intressi fikseeritud intressimääraga 13,01%, ning 510 € haldustasu. See tähendab, et sellisel juhul läheb laen 5 aasta jooksul tasudes maksma 1592 €.

Väikelaenu saamiseks peab laenutaotlejal laenuandja ees tõendatud olema kindel töökoht ja sissetulek ning ei tohi olla kehtivaid maksehäireid.

Kas ma peaksin looma krediidikonto?

Meie hinnangul on krediidikontod välja vahetanud kiirlaenud, mis said 10-15 aastat tagasi suure maine kahju seoses sellega, et intressid olid ülikõrged ning laene väljastati praktiliselt igaühele, kes seda SMS-i teel taotlesid. Mõningate erinevustena on tänastel kiirlaenudel (loe: krediidikontodel) juurde arendatud personaalse limiidi ja avatud krediidliini võimekus, kuid muus osas on see tegelikult endiselt kiirlaenu laadne laenutoode. Muidugi on ka riigi poolt tarbijakrediidi sektorit kõvasti inimlikumaks reguleeritud. Näiteks eksisteerib nüüd nö lagi (56,04%), millest rohkem ei tohi krediidikulukus kõrgem olla. Seda uuendatakse 2x aastas.

Nagu ka kõik muud laenud on ka krediidikonto kaudu laenu võtmine suur kohustus. See pole tasuta raha, nii et peaksite otsustama laenu võtta ainult ostude jaoks, mida te kuidagi edasi lükata enam ei saa.

Krediidikonto puhul on lihtne ja tavaliselt ka väga kiire võimalus raha kätte saada, kuid see peakski olema ka märgiks, et peaksite olema veelgi hoolikam ja ettevaatlikum laenu võtmisel, sest vastasel juhul võib laenu võtmine isegi sõltuvust tekitada.

Pidage ka meeles, et niisama ei anta kunagi ühtegi laenu, seega enne krediidikonto loomist uuritakse kõik teie andmed ja maksevõimekus hoolikalt üle. Nii et kui kahtlete krediidikonto loomises, küsige endalt kas see laen, mida soovite võtta, on tõesti hädavajalik.

TOP5 laenud internetist

Laen 15 minutiga

 1. Raha24 krediidikonto
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. SEBKKM: 20,50%
 2. Swedbank – 20,99%
 3. Citadele – 23,12%
 4. Raha24 – 27,24%
 5. LHV – 29,40%

Soodsaim krediidiliin

 1. Laen.eeKKM: 34,91%
 2. Monefit – 48,44%
 3. Credit24 – 55,77%
 4. Ferratum – 55,99%
 5. Creditstar – 56,00%

Kuu parim kampaaniapakkumine!

Detsembrikuu parim kampaaniapakkumine, mida soovitame kuni 1000 € laenusoovi korral

MONEFIT SPLIT» Laena kuni 1000 € null intressiga!

Laenunäide: 300 € laenamisel 3 kuuks fikseeritud intressiga 0% on KKM 0%. Tarbija poolt makstav tagasimaksete kogusumma on 300 €

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt