5 põhjust, miks Sa ei saa tarbimislaenu

Elu liigub kiire tempoga ja vahel võib juhtuda, et Sul ei ole enam võimalik edasi lükata koduremonti, mille jaoks juba üle aasta raha oled kogunud või auto, mis nüüd vajab parandamist tihedamini kui kunagi varem. Sul võib olla ka soov oma perele suurem elukoht leida või lihtsalt minna kogu perega sellele kauaoodatud puhkusereisile.

Paratamatult tekivad pidevalt kulud, milleks sa valmis ei ole olnud ja nii võib kogu kogutud raha ära kuluda hoopiski millegi muu jaoks. Siis aga näed valgust tunneli lõpus, sest tead, et on võimalik võtta laenu kõigi selliste kulude jaoks.

Nii esitasidki laenutaotluse ja juba unistasid ja tegid suuri plaane, kuid siis tuli see ootamatu vastus. Sinu laenutaotlus on tagasi lükatud ja Sa ei saagi tarbimislaenu. Sellise ootamatu vastusega tekkis sul palju küsimusi ja eelkõige tahaksid sa teada miks Sa ei saa tarbimislaenu.

Siin toome teieni 5 põhjust, mis Sinu laenutaotlus tagasi lükati.

1. Sul puudub kindel töökoht

Tarbimislaenu saamiseks, peab Sul olema kindel töökoht, mille kaudu laekub palk pangakontole. Tööstaaž peab olema vähemalt 6 kuud.

Positiivse vastuse saamiseks saab Sind aidata ka laenuspetsialist, kellega koos saad kogu olukorra üle vaadata, arutada ja teha uue plaani, et jõuda tahetud tulemuseni.

2. Sinu sissetulek ei ole piisav

Kui Sinu pangakontole laekub igakuiselt suur summa raha, võib tunduda, et Sinu jaoks on kõik teed valla. Kuid peatu hetkeks ja mõtle nüüd ka oma kõigi kulutuste peale.

Pangad kontrollivad laenutaotleja sissetulekut, ning arvestavad sellest summast maha kõik finantskohustused, need ei tohiks ületada rohkem kui 2/3 sinu sissetulekust. Sellised igapäevased kulutused, nagu näiteks väljas restoranis söömine ja kodutarvete ostmine pankasid ei huvita.

Nii et kui nüüd hakkad kõiki oma summasid kokku arvutama, võid avastada, et sellest suurest summast, mis iga kuu Sinu pangakontole jõuab, jääb tegelikult järgi väga vähe või mõni kuu kulub isegi kogu raha ära. See on täiesti loomulik, sest meil kõigil on palju kulutusi ja paljud neist võivad olla ka ettearvamatud. Just seda kõike pangad meeles peavadki.

3. Sul on juba liiga palju finantskohustusi

Tegelikult ei ole olemas kindlat numbrit, mis piiraks mitmete laenude võtmise, kuid see kõik käib käsikäes Sinu sissetulekuga.

Iga laen tähendab kulu ja kohustust. Kui Sul peaks juhtuma, et Sa ei suuda kasvõi ühte nendest laenude tagasimaksetest õigeks ajaks ära maksta, hakkad maksma intresse ehk see omakorda tähendab lisakulusid. Pangad teevad just sellised arvestused, arvestades ka kõiki lisatasusid, mida iga laen endaga lisaks kaasa võib tuua.

Mitme erineva laenu puhul võivad sellised maksed koos intressidega kokku teha väga suure summa ning kui see ei ole tasakaalus Sinu sissetulekuga, siis uut laenu ei anta.

4. Sa mängid hasartmänge

Laenupakkujad vaatavad ka hasartmängudele minevaid summasi.
Kui on näha, et iga kuu läheb märkimisväärses summas raha hasartmängudele, siis on see märk, et tegemist võib olla hasartmängusõltuvusega. Sellised kulutused võivad olla näitajaks, et laenu saamise puhul võivad teil tulevikus tekkida raskused tagasimaksete sooritamisega.

5. Sul on kehtiv kriminaalkaristus

Enne laenu andmist kontrollivad laenuandjad teie toiminguid ja käitumist, mille alla käivad ka kriminaalkaristused. Sellise taustakontrolli läbi tehakse kohe kindlaks, kas laenuküsija on kohusetundlik ning aus.

Laenu ei ole võimalik saada kui Sul on kehtiv kriminaalkaristus. See võib olla suureks riskiks ning näitajaks Sinu maksevõimekuse suhtes. Kriminaalkaristuse tõttu ei pruugi Su sissetulek olla stabiilne või sellest võivad olla mõjutatud ka Sinu maksekäitumine ja tarbimisharjumused.

Esmalt proovi anda endast parim, et Sul karistust enam ei oleks. Nii pea kui Sul on puhas leht, võid proovida teha uue laenutaotluse.

Mõtle oma otsus hoolikalt läbi

Otse loomulikult on eitavat vastust raske aktsepteerida, kuid pea meeles, et see on kõik ainult Sinu enda kasuks, kuna panga otsus on tehtud kliendi heaolu arvestades.

Mõelge ka läbi kõik ootamatus olulorrad. Tihti juhtuvad elu parimad asjad ootamatult, kuid samamoodi võivad tulla ootamatult ka halvemad ajad. Kas siis majandusliku kriisi tõttu, või lihtsalt kaotad töö või tabab Sind raske haigus. Keegi meist ei taha selliste halbade asjade peale mõelda, kuid laenu võtmisel on see tähtis, sest kui midagi raskemat peaks juhtuma, ei soovi Sa, et kogu Sinu elu keerleks vaid hädavaevu laenumaksete tagastamise ümber.

Iga laenutaotlus vaadatakse alati laenuandja poolt eraldi läbi ning kui see tagasi lükatakse, tähendab see, et selline otsus on läbimõeldud ja hästi kaalutletud. Laenuandjad võtavad arvesse teie sissetuleku, erinevad kulud ning hindavad teie maksevõimekust isegi ka selliste perioodide jaoks, kui Sul tulevad ette ootamatud majanduslikud muudatused. 

Picture of Laenukompass.ee

Laenukompass.ee

Tagatiseta laenudele spetsialiseerunud sõltumatu võrdlusportaal. Laenukompassi turu uuringud aitavad Sul teha parima laenuotsuse.

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt