Kiirlaenud võrdluses

Leia parim kiirlaen. Aitame säästa vähemalt 120 eurot

Saad hea ülevaate turu olukorrast

Leiad kiirelt soodsa kiirlaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

NB! Enne kui alustad võrdlemist...

Parim kiirlaen oktoobris 2021

Selgitasime välja soodsaimad kiirlaenu pakkujad. Toome välja 3 mainekat ettevõtet, kelle krediidipoliitika on läbipaistev ning klienditeenindus kõrgel tasemel. Kulumäärad on arvutatud näidistingimustel kui võtta 1000 € laen 12 kuuks. 

2.
Krediidikonto 300 - 5 000 €
Intress 2.5% kuus
 • KKM ~35% aastas
 • Avatud krediidiliin
 • Raha kätte: 24/7
Kiirlaen 100 - 5000 €
Intress 2% kuus
 • KKM ~27% aastas
 • Lepingutasu 0 € (kampaania)
 • Kõrvalkulud puuduvad
 • Raha kätte: 24/7
3.
Kiirlaen 500 - 10 000 €
Intress 2% kuus
 • KKM ~36% aastas
 • Lepingutasu: 59.50€
 • Laen ühisrahastusplatvormist

TOP kiirlaenu pakkujad

Järjestasime laenupakkumised krediidikulukuse põhjal ehk soodsamast kallimaks. Mida väiksem KKM, seda vähem tuleb Sul laenu põhiosale peale maksta. Pingerivi on koostatud näidistingimustel kui laenata 1000 € täpselt 12 kuuks.

KKM ▼
Intressimäär
Lepingutasu
Haldustasu
Raha kätte
Krediidiliin
1.
KKM▼
27,24 %
Intressimäär aastas
24 %
Lepingutasu
3,5 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Ei
2.
KKM▼
34,91 %
Intressimäär aastas
29,9 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
3.
KKM▼
36,69 %
Intressimäär aastas
12,3 %
Lepingutasu
5,95 %
Haldustasu kuus
3.40 €
Laen kätte
12 h
Krediidiliin
Ei
4.
KKM▼
48,18 %
Intressimäär aastas
29,9 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Ei
5.
KKM▼
48,18 %
Intressimäär aastas
29,9 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Ei
6.
KKM▼
48,44 %
Intressimäär aastas
39,6 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
7.
KKM▼
55,77 %
Intressimäär aastas
44,5 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
8.
KKM▼
55,99 %
Intressimäär aastas
45,3 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
9.
KKM▼
56,00 %
Intressimäär aastas
45,3 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah

Soodsaima ja kalleima laenupakkumise kogukulu vahe: 123 €

Personaalse pakkumise saamiseks külasta krediidiandja veebilehte ning esita laenutaotlus. Taotluse esitamine on mugav ning reeglina tuleb vastus mõne minutiga. Kui soovid kiirlaene võrrelda muude tarbimislaenudega, näiteks koos pankade väikelaenudega, siis kasuta selleks Laenukompassi võrdlustööriista!

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on internetipõhine laenutoode, mida iseloomustab kõrge intressimäär ning kiire ja mugav kättesaadavus olenemata kellaajast ja Sinu asukohast.

Kiirlaenu saamiseks ei nõuta Sinult tagatist ega käenduslepingut ning raha saabub pangakontole positiivse laenuotsuse puhul juba samal päeval. Mis on aga eriti mugav – taotluse tegemine võtab kõigest mõne minuti ja seda saab teha arvuti kui ka telefoni teel.

mis on kiirlaen

Tänu eelmainitud privileegidele väljastatakse kiirlaene keskmisest palju kõrgema intressiga (kuni 45% aastas). Meie uurimustöö tulemusel on suurem osa Eesti kiirlaenupakkumiste krediidi kulukuse määr lähedal lubatud maksimaalsele näidule, milleks on 56,04% aastas.

Kiirlaene saavad taotleda internetist kõik vähemalt 18 aastased (mõnel juhul 21 aastased) Eesti Vabariigi kodanikud või alalised elanikud, kellel on kehtiv dokument. Positiivse laenuotsuse saamiseks peab olema tõendatud vähemalt ca 250 € suurune kuu sissetulek ja korrektne maksekäitumine. 

Kas kiirlaenud on halvad ja röövellikud?

Võrreldes 15 a taguse ajaga, mil turgu valitsesid SMS-laenud on tänapäeva kiirlaenupakkujad kõvasti inimlikumaks muutunud. Kogu krediidisektor on reguleeritud ja järelvalvatud.

Näiteks ei tohi juriidiline isik krediiti väljastada kui ettevõttel puudub Finantsinspektsiooni tegevusluba. Lisaks kehtivad ranged ettekirjutised reklaamtegevusele. Inimesi ei tohi õhutada laenamisele! Mis aga kõige parem – laenupakkumisel peavad olema välja toodud kõik kuluread ehk ettevõte ei tohi varjata kõrvalkulusi.

Kui laenusumma, periood ja muud tingimused on Sinu hetke krediidivõimekusega kooskõlas ning sa kasutad saadud raha sihtotstarbeliselt, siis kindlasti ei ole tegemist röövelliku finantstehinguga, millel on negatiivseid tagajärjed. Kiirlaen on kallis ainult siis kui laenata pikemaks perioodiks. Laenata võiks väiksemaid summasi, mida on võimalik kuni poole aasta jooksul tagasi maksta. Turul leidub alati väga mõistlike laenutingimustega kampaaniapakkumisi, mis on soodsamad kui eeldada võiks.

Näide omaraha.ee põhjal:

300 € laenamisel 1 kuuks saab kätte 297.24 € ehk laenuandja ise teenib 2.76 € kasumit. Sh puudub lepingutasu!

kiirlaenu kulud Omaraha näitel

Üsna mõistlikud laenutingimused või mis?

Jah, kiirlaenude suhteliselt kerge kättesaadavus on loonud Eestis olukorra kus ligi kolmandik laenuvõtjatest on sattunud makseraskustesse. Seda seetõttu, et tänapäeva tarbimisühiskonnas liisitakse/järelmakstatakse üle oma võimete. Mõned krediidiandjad annavad krediiti/laenu liiga kergekäeliselt. Ettevõtetel pole suurt vahet, kas laen saadakse tagasi õigel päeval või hiljem kohtutäituri/inkasso kaudu. Hapud laenud on selle äri paratamatu osa ja sellega on juba eos arvestatud.

Arvestama peab ka, et mõned laenukontorid teevad esimese laenu kliendile peibutuslikult väga soodsaks. Nad loodavad selle peale, et tarbija võtab laenu ka teist korda. Arvesta, et järgmine kord võib laenamine juba kallim olla.

Tasub ka märkida, et tarbijal on seaduslik õigus taganeda tarbijakrediidilepingust 14 päeva jooksul lepingu sõlmimise hetkest.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et soodne ja mõistlik laenupakkumine on turul alati olemas. Lõppvastutus jääb alati tarbija enda peale. Iga inimene peab olema ise rahatark, et hinnata võimalike riske ükskõik millise finantstehingu sõlmimisel. 

Kasutage Laenukompassi laenukalkulaatorit leidmaks kiiresti üles turu parimad laenupakkumised!

Millistel juhtudel on kiirlaenu võtmine õigustatud?

Pole saladus, et kiirlaenudel on üldiselt väga kõrge intress. Toome välja mõned juhud, kus kiirlaenu võtmine oleks õigustatud:

 • Sa suudad laenu tagasi maksta suhteliselt lühikese perioodi jooksul. Näiteks mõne kuuga
 • Oled sundolukorras. Näiteks hambaraviteenus või autoremont osutus planeeritust palju kallimaks ja arve tuleb tasuda ASAP
 • Kampaania korras saab laenu väga soodsalt ja see tuleb järelmaksust soodsam

Mis on krediidikonto?

Krediidikonto mõnel juhul ka laenulimiit või krediidiliin on nagu virtuaalne krediitkaart. See tähendab on Sul on krediidiandjaga üks laenuleping, kuid personaalse limiidi ulatuses võid mitmeid kordi endale pisikesi laenusutse teha. Kusjuures intress hakkab jooksma ainult väljakantud summadelt. 

Meie hinnangul on krediidikonto justkui klassikalise kiirlaenu edasiarendus. Seda arvamust kinnitavad järgmised faktid:

 • Avatud laenulimiidi puhul saabub laenusuts praktiliselt kohe ühe nupuvajutusega. Väljastuskiirus sõltub ainult sellest kui kiiresti pangad ise omavahel raha liigutavad. 
 • Krediidikontod on reeglina kõrgeima aastase intressiga (ca 40% ja rohkemgi) laenutooted tarbijakrediidi sektoris.
 • Krediidikonto teenust pakuvad eranditult kõik pisemad laenukontorid

Laenuettevõtted ise märgivad, et tegemist on suurepärase võimalusega kui sa päris täpselt ei tea palju sul raha vaja läheb. Nad nimetavad kasutamata limiiti rahatagavaraks.

Vaata Laenukompassi turu-uuringut: “Krediidikontod Võrdluses“!

Väikelaen vs kiirlaen - mis vahe neil on?

Teoorias on kiirlaen summa poolest väikelaenust alati väiksem. Vahemikus 50 – 2000 € ja selle saamiseks piisab ka väiksemast sissetulekust.  Kiirlaenudega võrreldes on väikelaenudel madalam intressimäär. Samuti võib öelda, et vastupidiselt väikelaenudele – kiirlaenudel ei ole igakuist laenulepingu haldustasu.

Praktikas on konkreetne piirjoon palju hägusem. Näiteks enamikest Eesti pankadest saab taotleda tagatiseta laenu alla 1000 € ning raha saab samaväärselt loetud tundidega. Seega võib öelda, et tänapäeva väikelaenud on samuti väga kiiresti saabuvad laenud. 

Mitmete laenuspetsialistide sõnul on tegemist sisult sama laenutootega. Toimub lihtsalt sõnade mäng. Imagoloogiliselt pehmem tootenimetus “väikelaen” on vahetanud välja halvamaigulise ja devalveerunud termini “kiirlaen”. Probleem peitub selles, et paljudes inimestes assotsieerub sõnaga “kiirlaen” kurikuulus “PIIKS-PIIKS-JA-RAHA-LÄHEB” ajastu.

Terminoloogiaga jätkates…

Juba mõnda aega on reklaamitud tarbimislaene kavalalt palju kõnekamate ja positiivsemate terminitega nagu näiteks:

 • hariduslaen
 • remondilaen
 • pulmalaen
 • tervise- ja ilulaen
 • reisilaen

Reaalselt peaaegu igal krediidiandjal on tegelikult ainult 1-2 laenutoodet ja neid müüakse turunduslikel eesmärkidel nö erinevates “kastmetes. Tegelikult ei ole mingit kohustust kasutada näiteks remondilaenu ainult remondi rahastuseks vms.

Ühed tarbimislaenud on nad kõik ning praegusel nutiajastul saabuvad need pangakontole sama kiiresti kui kunagised kurikuulsad SMS-laenud

Vaadake Laenukompassi suurt laenuvõrdlust ning leiate kiirelt parima ja võimalikult madala intressimääraga laenupakkumise!

Kas tagatiseta laenu saab konto väljavõtteta?

Kiirlaen konto väljavõtteta on praktiliselt välistatud! 

Teatud tingimustel saab laenu konto väljavõtteta Raha24-st. Nimelt R24 tuletab kliendi kuu sissetuleku 2. pensionisamba osamaksete järgi. 

Üldiselt soovivad kõik krediidiandjad ja pangad enne laenupakkumise vormistamist Sinu sissetulekutele ja väljaminekutele pilgu peale heita. Sellest sõltub ka maksimaalne laenusumma ja täpne intressimäär.   

Õnneks on väljavõtte edestamine laenuandjale tehtud väga lihtsaks. Tänapäeva IT lahendused võimaldavad konto väljavõtte laenuandjale edastada väga mugavalt mõne klikiga.  Sa ei pea seda panga iseteenindusest enam otsima ega isegi alla/üles laadima.

Loomulikult saab väljavõtte edastada ka nö manuaalselt. Vaata huvi korral ka Töötukassa loodud konto väljavõtte edastamise õpetust!

Millisest ettevõttest on lootust saada kiirlaenu maksehäirega?

Uus kiirlaen maksehäirega on väga suure tõenäosusega kliendi jaoks välistatud. See võib kõlada julmalt, aga avatud maksehäirega uusi kliente ei soovi jutule võtta ükski finantsasutus.

Paljude laenuandjate krediidipoliitika kohaselt peab uue laenu saamiseks maksehäire likvideerimisest möödas olema vähemalt 12 kuud. Sedavõrd range on ettevõtete suhtumine makseraskustesse kui võlg on kulmineerunud sissekandega maksehäireregistrisse. Täpsema teemalahangu korral ava meie laenuspetsialisti kirjutatud artikkel “Laen maksehäirega“.

Tegu pole kinnitatud infoga, kuid eksisteerib siiski võimalus saada tarbimislaenu kohe pärast kehtiva maksehäire likvideerimist (suletud maksehäire). Arvesta, et seljuhul võidaks Sinult küsida täiendavaid küsimusi ning välistatud pole isegi tagatise/käenduse nõue. Hetkel näivad kõige leebema krediidipoliitikaga ettevõtted olema Ferratum, Monefit ja Bondora, kuid meie seda ei kinnita ega lükka ümber.

SOOVITUS: ärge võtke mitte kunagi laenu kui te pole 100% kindel, et suudate laenu täies ulatuses õigel ajal tagasi maksta! 

Kiirlaenu võtmine olemasoleva laenu või võlgade refinantseerimiseks on väga halb mõte ja teeb finantsolukorra veel hullemaks! Laenude/võlgade refinantseerimine on mõistlik pigem madala intressimäärade poolest tuntud hüpoteeklaenude abil.

Kuidas saada kiirlaenu ilma tuvastamiseta?

Kiirlaen ilma tuvastamiseta on kõikide tegevusluba omavate krediidiandjate juures 100% välistatud! Seaduse kohaselt peavad kõik kliendid laenu taotlemisel ennast verifitseerima kehtiva ID kaardi, Smart-ID, või Mobiil-ID kaudu. Isikusamasust saab teha nii interneti teel laenuandja kodulehel kui ka kõikides Omniva postkontoritest.

Hoiduge kahtlastest eraisikute vahelistest laenudest! Meie hinnangul on laenud eraisikult aktsepteeritavad ainult pereliikmete ja sõprade vahel.

Kiirlaen sularahas - on see võimalik?

Jah on, kuid lisatasu eest!

Kiirlaenu sularahas saab Tallinnas aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 4. Sellel aadressil asub Placet Group OÜ kontor ja teenindussaal. Kontserni kuuluvad laen.ee, smsraha.ee ja smsmoney.ee kaubamärgid. Arvesta, et Placetis lisandub sularahatehingutele 3 € suurune teenustasu.

Sularahetehingute peamine eelis on diskreetsus. Nimelt Sinu pangakontole ei jää jälgi, et oled võtnud tarbimislaenu. 

Placeti teenindussalong on avatud igapäevaselt. Lahtioleku ajad: E-R: 8.00 – 20.00 ja L-P: 10.00 – 18.00.  Kontrollige kindlasti lahtioleku ajad üle, need võivad olla ajutiselt muutunud Covid-19 viirusetõrje piirangute tõttu.

Kui suur on turu soodsaima ja kalleima kiirlaenu hinnavahe?

Tüüptingimustel 1000 € perioodiga 12 kuud on Raha24 ja Creditstari laenupakkumiste kogukulu vahe suisa 123 € Arvutuskäik: Raha24 puhul tuleb kokku tagasi maksta 1135 € Creditstari puhul 1258 €  Seega 1258 – 1135 = 123 € Rõhutame, et tegemist on pigem prognoosiga, sest täpne laenupakkumine sõltub otseselt taotleja krediidivõimekusest ja senisest maksekäitumisest!

TOP5 laenud internetist

Laen 15 minutiga

 1. Raha24 väikelaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. SEBKKM: 20,50%
 2. Swedbank – 20,99%
 3. Citadele – 23,12%
 4. Raha24 – 27,24%
 5. LHV – 29,40%

Soodsaim krediidiliin

 1. Laen.eeKKM: 34,91%
 2. Monefit – 48,44%
 3. Credit24 – 55,77%
 4. Ferratum – 55,99%
 5. Creditstar – 56,00%

Kuu parim kampaaniapakkumine!

Oktoobrikuu parim kampaaniapakkumine, mida soovitame kuni 1000 € laenusoovi korral

MONEFIT SPLIT» Laena kuni 1000 € null intressiga!

Laenunäide: 300 € laenamisel 3 kuuks fikseeritud intressiga 0% on KKM 0%. Tarbija poolt makstav tagasimaksete kogusumma on 300 €

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt