Kiirlaenud võrdluses

Parimad kiirlaenud Eestis. Võrdle ja säästa kuni 140 eurot

Saad hea ülevaate turu olukorrast

Leiad kiirelt soodsa kiirlaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

Objektiivne võrdlus

Oleme laenuvõrdlusportaal, mis võrdleb laenuandjaid objektiivselt ega ole kallutatud sponsordiilide tõttu

Kontrollitud arvutused

Lähtume võrdlemisel mitte intressi, vaid krediidi kulukuse määra põhisest võrdlusest, mis arvestab kõiki tasusi

Alati värske laenuinfo

Kontrollime ja vajadusel värskendame oma kalkulatsioone ja laenuinfot regulaarselt igal nädalal

NB! Enne kui alustad pakkumiste võrdlemist...

Parim kiirlaen juulis 2021

Selgitasime välja soodsaima kiirlaenupakkuja. Toome välja 3 mainekat ettevõtet, kelle krediidipoliitika on läbipaistev ning klienditeenindus kõrgel tasemel. Kulumäärad on arvutatud näidistingimustel: 1000 eurot 12 kuuks 

2.
Krediidikonto 300 - 5 000€
Intress 2.5% kuus
 • KKM ~34% aastas
 • Lepingutasu puudub
 • Raha kätte: 24/7
Krediidikonto 50 - 5 000€
Intress 2% kuus
 • KKM ~24% aastas
 • Lepingutasu puudub
 • Kõrvalkulud puuduvad
 • Raha kätte: 24/7
Soodsaim!
3.
Väikelaen 50 - 3 000€
Intress 2% kuus
 • KKM ~36% aastas
 • Lepingutasu: 0 - 60€
 • Laenud inimeselt inimesele

Eesti kiirlaenupakkujad pingereas

Järjestasime laenupakkumised krediidikulukuse põhjal ehk soodsamast kallimaks. Mida väiksem KKM, seda vähem tuleb Sul kokkuvõttes tagasi maksta. Kontrolli mõttes soovitame laenutaotluse saata siiski mitmele krediidiandjale! 

Pingerivi koostatud näidistingimustel: 1000 eurot 12 kuuks

KKM ▼
Intressimäär
Lepingutasu
Haldustasu
Raha kätte
Krediidikonto
1.
KKM▼
27,24 %
Intressimäär aastas
24,00 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
15 min
Krediidikonto
Jah
2.
KKM▼
34,91 %
Intressimäär aastas
29,90 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
15 min
Krediidikonto
Jah
3.
KKM▼
36,14 %
Intressimäär aastas
25,00 %
Lepingutasu
20 €
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
12 h
Krediidikonto
Ei
4.
KKM▼
36,02 %
Intressimäär aastas
18,00 %
Lepingutasu
3 %
Haldustasu kuus
2,00 €
Laen kätte
12 h
Krediidikonto
Ei
5.
KKM▼
45,09 %
Intressimäär aastas
20,03 %
Lepingutasu
5,95 %
Haldustasu kuus
3,33 €
Laen kätte
12 h
Krediidikonto
Ei
6.
KKM▼
46,53 %
Intressimäär aastas
29,90%
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
12 h
Krediidikonto
Ei
7.
KKM▼
46,53 %
Intressimäär aastas
29,90 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
12 h
Krediidikonto
Ei
8.
KKM▼
48,44 %
Intressimäär aastas
39,6 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
15 min
Krediidikonto
Jah
9.
KKM▼
56,00 %
Intressimäär aastas
45,31 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
15 min
Krediidikonto
Jah
10.
KKM▼
56,00 %
Intressimäär aastas
40,3 %
Lepingutasu
3,5 %
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
15 min
Krediidikonto
Ei
11.
KKM▼
55,99 %
Intressimäär aastas
45,29 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
0 €
Laen kätte
15 min
Krediidikonto
Jah

Tingimustel 1000 eurot 12 kuuks on soodsaima ja kalleima laenupakkumise kogukulu vahe 140 eurot

Personaalse pakkumise saamiseks külasta krediidiandja veebilehte ning esita laenutaotlus. Kui soovid kiirlaene võrrelda muudel tingimustel koos pankade väikelaenudega, siis kasuta selleks Laenukompassi laenukalkulaatorit!

Krediidiandjate arvustused

Loe detailselt, miks me nii hindasime ja mida põnevat veel laenuandjate kohta teada saime!

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on modernne finantstoode, mida iseloomustab kiire ja mugav kättesaadavus olenemata kellaajast ja sinu asukohast.

Kiirlaenu saamiseks reeglina ei nõuata sinult tagatist ega käenduslepingut ning raha saabub pangakontole positiivse laenuotsuse puhul ca 15 minutiga. Mis on eriti mugav – taotluse tegemine võtab kõigest mõne minuti.

mis on kiirlaen

Tänu eelmainitud privileegidele omab kiirlaen keskmisest palju kõrgema intressiga (kuni 48%), mis nö tasakaalustab laenuandja kõrgendatud riski kapitali välja laenamisel.

Kiirlaene saavad taodelda internetist kõik vähemalt 18 aastased (mõnel puhul vähemalt 21 aastased) Eesti Vabariigi kodanikud või alalised elanikud, kellel on kehtiv dokument ja arvelduskonto. 

Positiivse laenuotsuse saamiseks peab olemas vähemalt ca 250 eurone sissetulek, mis pole koormatud rohkem kui 2/3 mahus varasemate finantskohustustega ning puuduvad kehtivad maksehäired ja halvaloomulised kanded avalikes registrites. 

Mõiste “kiirlaen” kohta loe lisaks ka Wikipediast

Kas kiirlaenud on halvad ja röövellikud?

Võrreldes 10 a taguse ajaga mil turgu valitsesid nn sms laenud on tänapäeva kiirlaenuturg palju paremini reguleeritud ja järelvalvatud. Näiteks ei tohi teenust osutada kui ettevõttel puudub Finantsinspektsiooni tegevusluba. Krediidiasutusi auditeeritakse iga aastaselt. Kehtivad ranged ettekirjutised reklaamtegevusele ning klientide eest ei tohi varjata kõrvalkulusi!

Seega kiirlaen ei ole oma olemuselt halb kui sinu laenusumma, laenuperiood ja tingimused on hetke finantsvõimekusega kooskõlas ning sa kasutad saadud raha sihtotstarbeliselt! Laenuturul leidub mitmeid eripakkumisi väga mõistlike laenutingimustega.

Näide omaraha.ee põhjal:

300 euro laenamisel 1 kuuks saab kätte 297.24 eurot ehk laenuandja ise teenib 2.76 eurot kasumit. Sh puudub lepingutasu!

kiirlaenu kulud Omaraha näitel

Üsna mõistlikud laenutingimused või mis?

Jah, kiirlaenude suhteliselt kerge kättesaadavus on loonud Eestis olukorra kus ligi kolmandik laenuvõtjatest on sattunud makseraskustesse.

Miks tekivad inimestel makseraskused?

Seda esiteks seetõttu, et tänapäeva tarbimisühiskonnas liisitakse/järelmaksustatakse üle oma võimete. Krediidiandjad annavad krediiti/laenu liiga kergekäeliselt. Ettevõtetel pole suurt vahet, kas laen saadakse tagasi õigel päeval või hiljem kohtutäituri/inkasso kaudu. Hapud laenud on selle äri paratamatu osa ja sellega on juba eos arvestatud.

Lisaks intressimääradele peab jälgima ka krediidi kulukuse määra ja teadvustama kõikvõimalike kõrvalkulusi. 

Arvestama peab ka, et mõned laenuettevõtted teevad esimese laenu kliendile peibutuslikult soodsaks. Lootes selle peale, et tarbija võtab laenu ka teist ja kolmandat korda, mil laenutingimused on juba pisut kallimad.

Tasub ka ära märkida, et tarbijal on õigus taganeda tarbijakrediidilepingust 14 päeva jooksul sõlmimise hetkest.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et soodne ja mõistlik laenupakkumine on alati olemas. Kasutage Laenukompassi laenukalkulaatorit leidmaks kiiresti üles parimad laenupakkumised!

Kasulikku lisalugemist:

https://minuraha.ee/et/tarbijakrediit

Mis on krediidikonto?

Krediidikonto mõnel juhul ka “laenulimiit” on virtuaalne krediitkaart, millelt on võimalik endale raha kanda. Sh hakkab intress jooksma ainult väljakantud summadelt.

Maakeeli on krediidikonto kiirlaenu teenus uue ja pehmema termini alt. Süsteem arvutab sissetulekute ja kohustuste põhjal välja limiidi, mida saad vajadusel endale 24/7 välja kanda. 

Laenuettevõtted märgivad, et tegemist on suurepärase võimalusega kui sa päris täpselt ei tea, palju sul raha vaja läheb.

Meie hinnang krediidikontole on resoluutne. Kui sa ei tea palju sul raha vaja läheb, siis ära laena parem üldse. Võlgu elamine ei tohi muutuda normaalsuseks!

Väikelaen vs kiirlaen - mis vahe neil on?

Teoorias on väikelaen oma summalt kiirlaenust alati suurem (3000 – 20 000€) ja selle saamise eelduseks võib-olla vajalik käenduslepingu olemasolu ja rakendub lepingutasu. Kuna väikelaene ei väljastata inimestele nii lihtsalt (sissetulek peab olema suurem), saab finantsasutus kliendile pakkuda väiksemast riskist tulenevalt soodsamaid tingimusi ehk kiirlaenuga võrreldes  palju madalamat intressi.

Praktikas on konkreetne piirjoon hägustunud. Väike- ja kiirlaenu on lihtne omavahel segi ajada. Näiteks enamik Eesti laenukontoreid pakuvad ka väikelaenu ilma tagatise ja käenduseta ning summad algavad juba 100 eurost. 

Nö pehmem termin “väikelaen” justkui vahetab välja halvamaigulist kiirlaenude mõistet. Aastal 2020 müüakse väikelaene kavalalt “pehmemate” laenutoodete alt nagu näiteks:

 • autolaen
 • hariduslaen
 • remondilaen
 • pulmalaen
 • reisilaen

Tegelikult ei kohustata keegi kulutama laenusummat just ülalmainitud tegevustele.

Laenukompassi andmebaasi on sisestatud ainult tagasitseta laenud, mida saavad taotlelda internetist kõik tublid inimesed kodust lahkumata. Seega pole meie kiir- ja väikelaenupakkumistel suurt erinevust peale intressimäära ja lepingutasu. Ühed tarbimislaenud on need kõik!

Kasutage Laenukompassi laenukalkulaatorit ning leiate kiirelt parima pakkumise!

Kes pakub kiirlaenu ilma konto väljavõtteta?

Kiirlaen ilma konto väljavõtte edastamiseta on praktiliselt välistatud! Teatud tingimustel saab laenu ilma konto väljavõtteta Raha24-st. Üldiselt kõik krediidiandjad ja pangad soovivad enne laenupakkumise vormistamist Sinu sissetulekutele ja ka väljaminekutele pilgu peale heita. Sellest sõltub täpne intressimäär ja maksimaalne laenusumma. Kehtib reegel: mida parem on sinu krediidivõimekus, seda soodsama intressiga laenu Sulle tõenäoliselt antakse. 

Vaata Töötukassa loodud konto väljavõtte edastamise õpetust!

Millisest ettevõttest on lootust saada kiirlaenu maksehäirega?

Uue tarbimislaenu saamine avatud maksehäirega on välistatud!

Tegu pole rusikareegliga, kuid väike tõenäosus saada uus kiirlaen ekisteerib 12 kuud pärast kehtiva maksehäire likvideerimist. Selleks peab teil krediidireiting olema paranenud ning ilmselt nõutakse teilt seekord ka tagatist/käendust. Hetkel tundub meile kõige leebemate krediidipoliitikaga ettevõte olema Ferratum.

SOOVITUS: ärge võtke mitte kunagi laenu kui te pole 100% kindel, kas suudate laenu tagasi maksta! Kiirlaenu kasutamine olemasoleva laenu refinantseerimiseks on väga halb mõte!

Kuidas saada kiirlaenu ilma tuvastamiseta?

Kiirlaen ilma tuvastamiseta on kõikide teenusepakkujate juures võimatu! Kõik kliendid peavad laenu taotlemisel ennast vertifitseerima kehtiva ID kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID kaudu!

Internetis võib leiduda eraisikute kuulutsi, kes pakuvad samuti laenu. Hoiduge kahtlastest eraisikute vahelistest laenudest! Nö “laen inimeselt inimesele” mudel on aksepteeritav ainult tuttavate ja sõprade vahel.

Kiirlaen sularahas - on see võimalik?

Jah on, kuid sularahatehingutele lisandub teenustasu (3€)! Kiirlaenu sularahas saab Tallinnas aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 4 kus asub Placet Group OÜ kontor, kontserni kuuluvad laen.ee, smsraha.ee ja smsmoney.ee kaubamärgid

Teenindussalong on avatud igapäevaselt. Lahtioleku ajad: E-R: 8.00 – 20.00 ja L-P: 10.00 – 18.00

Sularahetehingute peamine eelis on diskreetsus. Sinu pangakontole ei jää jälgi, et oled võtnud tarbimislaenu. See tähendab, et ka tagasimakseid on võimalik teostada sularahas!

Kui suur on soodsaima ja kalleima kiirlaenu hinnavahe?

Laenunäitel 1000€ perioodiga 12 kuud on Ferratumi ja Credit24 laenupakkumiste kogukulu vahe Laenukompassi arvutuskäigu järgi 140€

Arvutuskäik:

Credit24 krediidikonto puhul tuleb kokku tagasi maksta 1135€

Ferratumi puhul 1275€ 

Seega 1275 – 1135 = 140€

Rõhutame et tegemist on prognoosiga, sest kõik laenupakkumised on personaalsed ja sõltuvad otseselt taotleja krediidivõimekusest!

Sisukord

TOP5 laenud internetist

Laen 15 minutiga

 1. Raha24 väikelaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. Coop PankKKM: 27,74%
 2. LHV – 29,40%
 3. Bigbank – 32,17%
 4. Omaraha – 36,14%
 5. Swedbank – 43,13%

Soodsaim krediidiliin

 1. Credit24KKM: 27,24%
 2. Smsraha – 34,58%
 3. Monefit – 48,44%
 4. Creditstar – 56,97%
 5. Ferratum – 60,27%

Kuu parim kampaaniapakkumine!

Juulikuu parim kampaaniapakkumine, mida soovitame laenuotsuse tegemisel kaaluda

Credit24 - 0% intressiga väikelaen

Kampaaniapakkumise laenunäide: 500 euro laenamisel 3 kuuks fikseeritud intressimääraga 0% aastas on KKM 53.44% aastas, lepingutasu 7% ning makstav kogusumma 535 eurot

Imre Saar
Imre Saar
"Loodame et Sul oli tarbimislaenude võrdlemisel Laenukompassi turu uuringust abi ja see aitas Sul teha parima otsuse. Täname Sind meie veebilehte külastamast!" - Laenukompass.ee toimetaja ja laenuspetsialist
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt