Kiirlaen kuni 10 000 €

Leia siit turu soodsaim kiirlaen, mis saabub mõne minutiga otse Sinu pangakontole!

Saad hea ülevaate turul toimuvast

Leiad omale sobiva pakkumise

Saad raha 15 minutiga kätte

Kiirlaenud Eestis 2024

Laenukompassi turu-uuring paigutab kiirlaenu pakkujad soodsaimast kallimaks. Mida väiksem on krediidi kulukuse määr, seda vähem tuleb laenule peale maksta. Vali võimalikult madala kulumääraga kiirlaen, kuid võrdle ka pakutavat intressi! 

Tüüpiline KKM▼
Tüüpiline intress
Lepingutasu
Haldustasu
Raha kätte
Krediidiliin
1.
Tüüpiline KKM▼
51,78 %
Tüüpiline intress
42,46 %
Lepingutasu
Ei ole
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Valikus
2.
Tüüpiline KKM▼
51,78 %
Tüüpiline intress
42,46 %
Lepingutasu
Ei ole
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Valikus
3.
Tüüpiline KKM▼
51,99 %
Tüüpiline intress
31,23 %
Lepingutasu
0-5 %
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Valikus
4.
Tüüpiline KKM▼
51,99 %
Tüüpiline intress
31,23 %
Lepingutasu
0-5 %
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Valikus
5.
Tüüpiline KKM▼
51,97 %
Tüüpiline intress
44,30 %
Lepingutasu
0-9 %
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Ei
6.
Tüüpiline KKM▼
52,08 %
Tüüpiline intress
42,66 %
Lepingutasu
Ei ole
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Jah
7.
Tüüpiline KKM▼
52,08 %
Tüüpiline intress
42,66 %
Lepingutasu
Ei ole
Igakuine haldus
0 €
Raha kätte
~5 min
Krediidiliin
Jah

1000 € suurune krediit võib laenuvõtjale aastas maksma minna kuni 235 €

* Arvutus kehtib eeldusel, kui tarbija võtab 1000 euro suuruse krediidilimiidi ühe korraga täies ulatuses kasutusele ja laenusumma tasutakse 1 aasta jooksul 12-s võrdses osas tagasi.

NB! Enne kui allkirjastad krediidilepingu

Parim kiirlaen populaarsuselt

Laenukompassi eesmärk on selgitada välja soodsaim ning ühtlasi ka populaarseim kiirlaenu pakkuja. Siin on kõige rohkem klikke saanud krediidiandjad, mida valisid Laenukompassi külastajad möödunud kuul.

2.
Valitud: 61 korda
Intress al: 1.5% kuus
 • Kuni 6 kuuline leping 0-intressiga
 • Puuduvad igakuised haldustasud
 • Raha kätte 15 minutiga (24/7)
credit24
Valitud: 71 korda
Intress al: 2% kuus
 • Krediidikonto lepingutasu on 0 €
 • Esimene kuu on intressivaba
 • Puuduvad igakuised haldustasud
 • Raha kohe kätte (24/7)
3.
Valitud: 54 korda
Intress al: 2% kuus
 • Raha kätte 15 minutiga (24/7)
 • Laen ilma pangakonto vv-ta
 • Puuduvad igakuised haldustasud

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on internetipõhine laenutoode, mida iseloomustab kiire ja mugav kättesaadavus olenemata kellaajast ja kliendi asukohast.

Kiirlaenu saamiseks ei nõuta taotlejalt tagatist ega käenduslepingut ning raha saabub positiivse laenuotsuse puhul pangakontole (üldjuhul!) loetud minutitega.

Mis on aga eriti mugav – taotluse tegemine võtab kõigest mõne hetke ja seda saab teha arvuti kui ka telefoni teel. Mõnikord ei nõuta isegi pangakonto väljavõtet!

mis on kiirlaen

Tänu eelnimetatud privileegidele väljastatakse kiirlaene keskmisest palju kõrgema intressiga. Aastaintress võib küündida kuni 40%-ni. 

Kiirlaene saavad internetist taotleda kõik vähemalt 18 aastased (mõnel juhul ka al 21 eluaastased) Eesti Vabariigi kodanikud või alalised elanikud. Positiivse laenuotsuse saamiseks tuleb tõendada vähemalt 400–600 € suurune netosissetulek ja varasem korrektne maksekäitumine. 

Siinkohal tasub ka märkida, et tarbijal on seaduslik õigus taganeda tarbijakrediidilepingust 14 päeva jooksul lepingu sõlmimise hetkest.

Kiirlaenud ei ole enam nii kallid ja ebaturvalised nagu vanasti

Võrreldes 15 aasta taguse ajaga, mil turgu valitsesid SMS-laenud on tänapäeva kiirlaenupakkujad kõvasti odavamaks muutunud. Kogu krediidisektor on tänaseks reguleeritud ja järelvalvatud. Näiteks ei tohi juriidiline isik krediiti väljastada ilma Finantsinspektsiooni krediidiandja tegevusloata ning laenuandja on kohustatud veenduma, et tarbija on krediidivõimeline. Näiteks hiljuti Finantsinspektsioon karistaski ESTO AS-i maksimumtrahviga, kes ei täitnud vastutustundliku laenaja printiipe.

Samuti kehtivad ranged ettekirjutised reklaamtegevusele. Tarbijaid ei tohi õhutada laenamisele ja jätta muljet, et tegemist on riskivaba teenusega. Mis aga kõige parem – laenupakkumisel peab olema välja toodud detailne laenunäide ehk teenusepakkuja ei tohi, ega saa kliendi ees varjata kõrvalkulusi!

Kui laenusumma, periood ja muud tingimused on Sinu praeguse krediidivõimekusega kooskõlas ning Sa kasutad saadud raha sihtotstarbeliselt, siis kindlasti ei ole tegemist röövelliku finantsteenusega, mida tuleks iga hinna eest vältida. Kiirlaen muutub väga kalliks, kui laenata pikemaks perioodiks – näiteks 60 kuuks. 

Näide Credit24 põhjal (laenutaotlus on tehtud 15. jaanuaril 2023 a.):

Credit24 krediidikonto lepingu tingimused

Credit24 lepingust nähtub, et 500 euro laenamisel perioodiga 6 kuud tuleb tagasimaksete kogusummaks ümmarguselt 556 eurot ehk iga kuu tuleks maksta 92,68 eurot. Sellest järeldub, et laenu hind on kokkuvõttes 56 eurot. Sh puudub väljamaksetasu ning lepingu- ja haldustasu. Jätame siinkohal Sinu enda otsustada, kas tegemist on mõistliku või pigem kalli laenupakkumisega. 

Ligi kolmandik laenuvõtjatest satub makseraskustesse

Pole saladus, et mõned krediidiandjad annavad krediiti liiga kergekäeliselt või liiga suures mahus. See on loonud Eestis olukorra, kus ligi kolmandik laenuvõtjatest on sattunud makseraskustesse. See viitab otseselt sellele, et riik peab sekkuma ja regulatsiooni on vaja veelgi parendada. Kuluaarides juba räägitaksegi, et 2025. aastaks luuakse kauaoodatud positiivne krediidiregister.  

Laenukompass rõhutab, et lõplik vastutus lasub alati tarbija peal. Laenuvõtja peab olema ise piisavalt rahatark, et hinnata võimalike riske. Kõikides juhtumites ei ole süüdi ahned teenusepakkujad, vaid kahjuks näevad ka laenuvõtjad ise skeemitamisega vaeva, et laen nö välja petta.

Millistel juhtudel on kiirlaenu võtmine õigustatud?

Kuigi kiirlaenudel on kõrge intressimäär, on olemas juhud, kus laenu võtmine on õigustatud:

 • Sa suudad laenu tagasi maksta suhteliselt lühikese perioodi jooksul. Näiteks kiiremini kui 6 kuuga.
 • Plaaniväline kulu kuu lõpus. Näiteks lemmikloomaravi või hambaraviteenus osutus planeeritust palju kallimaks ning arve tuleb tasuda kohe.
 • Kuna osad kiirlaenu pakkujad väljastavad laenu ka sularahas, siis on võimalik saada nö delikaatset laenu.

Kiirlaen ja krediidikonto on üks ja sama teenus

Krediidikonto mõnel juhul ka laenulimiit või krediidiliin on nagu virtuaalne krediitkaart. See tähendab, et tarbijal on krediidiandjaga tähtajatu (või pikaajaline) laenuleping, mis lubab personaalse limiidi ulatuses mitmeid kordi endale nö pisemaid “laenusutsakaid” teha. Kusjuures intress hakkab jooksma ainult väljakantud summadelt ning korraga võib olla peal mitu aktiivset laenu

Laenukompassi hinnangul on krediidikonto justkui klassikalise kiirlaenu edasiarendus. Seda arvamust kinnitavad järgmised faktid:

 • Krediidikontolt raha võtmine on väga kiire ja mugav 
 • Krediidikontod on reeglina kõrgeima aastase intressiga (ca 30% ja rohkemgi) laenutooted tarbijakrediidi sektoris.
 • Krediidikonto teenust pakuvad eranditult kõik kiirlaenuandjad

Vaata Laenukompassi turu-uuringut: “Krediidikontod Võrdluses“.

Kiirlaen vs väikelaen - mis neil vahet on?

Teoorias on tüüpiline kiirlaen summa poolest kuni 5000 euro suurune ja selle saab kiiresti mõne minutiga kätte. Laenuperiood on pigem lühike.

Väikelaen on aga kuni 30 000 euro suurune, millel on madalam intressimäär. Tagasimakse periood kuni 10 aastat. Samuti võib öelda, et vastupidiselt kiirlaenudele, on väikelaenudel peaaegu alati juures lepingutasu ja igakuine haldustasu.

Praktikas on nende kahe laenu lahterdamine palju raskem. Näiteks enamus Eesti pankadest saab taotleda tagatiseta laenu alla 1000 euro ning raha saab samuti loetud tundidega kohe kätte. Seega võib öelda, et tänu tehnoloogia arengule on väikelaenust saanud samuti väga kiire laen.

Sellegipoolest kui kaalul on iga minut, siis tasub pöörduda pigem väiksema krediidiandja poole nagu näiteks Credit24, Raha24 või Ferratum. 

Kas tagatiseta laenu saab konto väljavõtteta?

Kiirlaen konto väljavõtteta on võimalik, kuid see oleneb laenusummast! 

Näiteks Raha24 reklaamib, et nemad annavad laenu ilma konto väljavõtteta, kui summa jääb alla 2000 euro. Trikk peitub selles, et kliendi sissetuleku kohta saab infot ka Maksuameti kaudu. Seda muidugi juhul, kui klient selleks omapoolse loa annab. 

Üldiselt soovivad kõik krediidiandjad ja pangad enne laenupakkumise vormistamist pangakonto väljavõttele pilgu peale heita. Sellest sõltub maksimaalne krediidilimiit ja täpne intressimäär.   

Õnneks on väljavõtte edestamine laenuandjale tehtud väga lihtsaks. Tänapäeva IT lahendused võimaldavad konto väljavõtte laenuandjale edastada turvaliselt ja mugavalt mõne klikiga. Need ajad on loodetavasti möödas, kui tuli sisse logida spetsiaalselt kodupanga iseteenindusse, määrata vajaminev vahemik ning pärast allalaadimist see lõpuks e-mailina teele panna.

Millisest ettevõttest on lootust saada laenu maksehäirega?

Uus kiirlaen maksehäirega kliendi jaoks on välistatud!

Paljude laenuandjate krediidipoliitika kohaselt peab uue laenu saamiseks maksehäire likvideerimisest möödas olema vähemalt 12 kuud. Sedavõrd range on ettevõtete suhtumine makseraskustesse, kui võlg on kulmineerunud sissekandega maksehäireregistrisse

Tegu pole kinnitatud infoga, kuid eksisteerib võimalus saada tarbimislaenu kohe pärast kehtiva maksehäire likvideerimist (lõpetatud maksehäire). Arvesta, et sel juhul võidaks Sinult küsida täiendavaid küsimusi ning välistatud pole isegi käenduse vajadus. 

SOOVITUS: ära võta mitte kunagi laenu, kui sa pole 100% kindel, et suudad laenu täies ulatuses õigel ajal tagasi maksta! Kiirlaenu võtmine olemasoleva järelmaksu või võlgade refinantseerimiseks on väga halb mõte ja teeb Sinu finantsolukorra pigem keerulisemaks.

Kiirlaen ilma tuvastamiseta on välistatud!

Kiirlaen ilma tuvastamiseta on kõikide tegevusluba omavate krediidiandjate juures 100% välistatud. Seaduse kohaselt peavad kõik kliendid laenu taotlemisel ennast verifitseerima kehtiva ID-kaardi, Smart-ID, või Mobiil-ID kaudu. Isikusamasust saab kontrollida nii interneti teel laenuandja kodulehel kui ka kõikides Omniva postkontoritest.

Kiirlaen sularahas - on see võimalik?

Jah on, kuid lisatasu eest!

Kiirlaenu sularahas saab Tallinnas aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 4. Sellel aadressil asub Placet Group OÜ kontor ja teenindussaal. Kontserni kuuluvad laen.ee, smsraha.ee ja smsmoney.ee kaubamärgid. Arvesta, et Placetis lisandub sularahatehingutele 3 € suurune teenustasu.

Sularahetehingute peamine eelis on diskreetsus. Nimelt pangakontole ei jää jälgi, et oled võtnud tarbimislaenu. 

TOP5 laenud internetist

Kiirlaen 15 minutiga

 1. Raha24 kiirlaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. TFBankKKM: 22,29%
 2. Coop Pank – 22,78%
 3. Bondora – 32,94%
 4. Moneyzen – 36,91%
 5. Laen.ee – 39,94%

Soodsaim krediidikonto

 1. Crediteaintress: 37,68% a.
 2. Credit24 – 37,68%
 3. Monefit – 37,85%
 4. HyBa – 38,00%
 5. Laen.ee – 38,21%

Esile toodud kampaaniapakkumine

Soodne kampaaniapakkumine, millega soovitame turu-uuringu tegemisel arvestada

Laen.ee tarbimislaen» Esimene laen kuni 6 kuuks tasuta ehk intress 0%

Laen.ee_tarbimislaen
Esimesed 2 kuud 0% intressiga

Krediidikonto limiit kuni 10 000 €. Intress al 1,5% kuus. Lepingutasu puudub.

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt