Kiirlaenud

Leia siit turu soodsaim kiirlaen kuni 5000 eurot. Võrdlemisega säästad raha!

Saad hea ülevaate turu olukorrast

Leiad kiirelt soodsa kiirlaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

Kiirlaenu pakkujad Eestis

Laenukompassi turu-uuring paigutab kiirlaenu pakkujad soodsamast kallimaks. Mida väiksem on krediidi kulukuse määr (KKM), seda vähem tuleb laenu põhiosale peale maksta. Nagu uuringu tulemustest nähtub, siis kõik krediidiandjaid on oma “kiirlaenud” hinnastanud maksimaalse lubatud määrale (45,93%) väga lähedale.

KKM ▼
Intressimäär
Lepingutasu
Haldustasu
Raha kätte
Krediidiliin
1.
KKM▼
~45,67 %
Intressimäär aastas
37,68 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
2.
KKM▼
~45,67 %
Intressimäär aastas
37,68 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
3.
KKM▼
~45,85 %
Intressimäär aastas
38,2 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
4.
KKM▼
~45,85 %
Intressimäär aastas
27,9 %
Lepingutasu
5 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Ei
5.
KKM▼
~45,89 %
Intressimäär aastas
25 %
Lepingutasu
9 %
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Ei
5.
KKM▼
~45,89 %
Intressimäär aastas
37,9 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
5.
KKM▼
~45,92 %
Intressimäär aastas
38,39 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Jah
7.
KKM▼
~45,92 %
Intressimäär aastas
38,39 %
Lepingutasu
Ei ole
Haldustasu kuus
Ei ole
Laen kätte
15 min
Krediidiliin
Ei

1000 euro suurune laen läheb tarbijale aastas maksma vahemikus: 210 – 225 €

* Arvutused kehtivad eeldusel kui tarbija võtab 1000 euro suuruse limiidi ühe korraga täies ulatuses kasutusele ja see tagastatakse 12-s võrdses osas. NB! Sõltuvalt laenuperioodist muutub ka laenupakkumise kogukulukus!

Kui soovid kiirlaene võrrelda näiteks koos traditsiooniliste väikelaenudega, siis kasuta selleks meie veebilehe võrdlustööriista.

NB! Enne kui allkirjastad krediidilepingu

Parim kiirlaen populaarsuselt

Meie eesmärk on selgitada välja soodsaim ning ühtlasi ka populaarseim kiirlaenu pakkuja. Siin on kõige rohkem klikke saanud krediidiandjad, mida valisid Laenukompassi külastajad möödunud kuul (aprill 2023).

2.
Valitud: 61 korda
Intress al: 1.5% kuus
 • Kuni 6 kuuline leping 0-intressiga
 • Puuduvad igakuised haldustasud
 • Raha kätte 15 minutiga (24/7)
credit24
Valitud: 71 korda
Intress al: 2% kuus
 • Krediidikonto lepingutasu on 0 €
 • Esimene kuu on intressivaba
 • Puuduvad igakuised haldustasud
 • Raha kohe kätte (24/7)
3.
Valitud: 54 korda
Intress al: 2% kuus
 • Raha kätte 15 minutiga (24/7)
 • Laen ilma pangakonto vv-ta
 • Puuduvad igakuised haldustasud

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on internetipõhine laenutoode, mida iseloomustab kõrge intressimäär ning kiire ja mugav kättesaadavus olenemata kellaajast ja laenu vajava tarbija asukohast.

Kiirlaenu saamiseks ei nõuta taotlejalt tagatist ega käenduslepingut ning raha saabub pangakontole positiivse laenuotsuse puhul juba samal päeval. Mis on aga eriti mugav – taotluse tegemine võtab kõigest mõne minuti ja seda saab teha arvuti kui ka telefoni teel.

mis on kiirlaen

Tänu eelmainitud privileegidele väljastatakse kiirlaene keskmisest palju kõrgema intressiga (kuni 38% aastas). Meie uurimustöö tulemusel on suurem osa Eesti kiirlaenupakkumiste krediidi kulukuse määr lähedal lubatud maksimaalsele näidule, milleks on 45,93% aastas.

Kiirlaene saavad taotleda internetist kõik vähemalt 18 aastased (mõnel juhul 21 aastased) Eesti Vabariigi kodanikud või alalised elanikud, kellel on kehtiv dokument. Positiivse laenuotsuse saamiseks peab olema tõendatud vähemalt ca 300-500 € suurune kuu sissetulek ja korrektne maksekäitumine. 

Kiirlaenud ei ole alati halvad ja röövellikud

Võrreldes 15 aasta taguse ajaga, mil turgu valitsesid nn SMS-laenud on tänapäeva kiirlaenupakkujad kõvasti odavamaks muutunud. Kogu krediidisektor on tänaseks suhteliselt rangelt reguleeritud ja järelvalvatud. Näiteks ei tohi juriidiline isik krediiti väljastada ilma Finantsinspektsiooni krediidiandja tegevusloata.

Lisaks kehtivad ranged ettekirjutised reklaamtegevusele. Tarbijaid ei tohi õhutada laenamisele ja jätta muljet, et tegemist on riskivaba teenusega. Mis aga kõige parem – laenupakkumisel peab olema välja toodud üksiasjalik laenunäide ehk teenusepakkuja ei tohi varjata tingimusi ja kõrvalkulusi.

Kui laenusumma, periood ja muud tingimused on sinu praeguse krediidivõimekusega kooskõlas ning sa kasutad saadud raha sihtotstarbeliselt, siis kindlasti ei ole tegemist röövelliku finantsteenusega. Kiirlaen on kallis siis kui laenata pikemaks perioodiks, näiteks 60 kuuks. Meie hinnangul tuleks väiksemapoolseid summasi, mida on võimalik 6-12 kuu jooksul tagasi maksta. 

Näide Credit24 põhjal (laenutaotlus on tehtud 15. jaanuaril 2023 a.):

Credit24 krediidikonto lepingu tingimused

Credit24 lepingust nähtub, et 500 euro laenamisel 6 kuuks puhul tuleb tagasimaksete kogusummaks ümmarguselt 556 eurot ehk iga kuu tuleks maksta 92,68 eurot. Sellest järeldub, et laenu maksumus on ca 56 eurot. Sh puudub väljamaksetasu ning lepingu- ja haldustasu. Jätame siinkohal iga lugeja enda otsustada, kas tegemist on mõistliku või pigem kalli pakkumisega. 

Kui soovid detailsemat turu analüüsi, siis külata portaali kiirlaenud.ee

Ligi kolmandik laenuvõtjatest satub makseraskustesse

Kiirlaenude suhteliselt kerge kättesaadavus on loonud Eestis olukorra, kus ligi kolmandik laenuvõtjatest on sattunud makseraskustesse. Seda seetõttu, et tänapäeva tarbimisühiskonnas kasutatakse finantseenuseid üle oma võimete ning elu kallineb väga kiires tempos. Pole saladus, et üksikud krediidiandjad annavad krediiti ilmselt liiga kergekäeliselt. 

Arvestama peab ka sellega, et osad krediidiandjad teevad nö esimese laenu kliendile peibutuslikult soodsaks. Ilmselt loodetakse selle peale, et tarbija kasutab krediidilimiiti ka teist korda. Arvesta, et järgmine kord võib väljamaksele rakenduda juba väljastustasu.

Siinkohal tasub ka märkida, et tarbijal on seaduslik õigus taganeda tarbijakrediidilepingust 14 päeva jooksul lepingu sõlmimise hetkest.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et lõplik vastutus lasub alati tarbija peal. Iga inimene peab olema ise piisavalt rahatark, et hinnata võimalike riske. 

Millistel juhtudel on kiirlaenu võtmine õigustatud?

Pole saladus, et kiirlaenudel on väga kõrge intressimäär. Toome välja mõned juhud, kus kiirlaenu võtmine oleks õigustatud:

 • Sa suudad laenu tagasi maksta suhteliselt lühikese perioodi jooksul. Näiteks 6-12 kuuga.
 • Oled sundolukorras. Näiteks hambaraviteenus või autoremont osutus planeeritust palju kallimaks ja arve tuleb tasuda kohe.
 • Kampaania korras saab laenu väga soodsalt ja see tuleb alternatiivsest järelmaksupakkumisest isegi soodsam

Mis on krediidikonto?

Krediidikonto mõnel juhul ka laenulimiit või krediidiliin on nagu virtuaalne krediitkaart. See tähendab on tarbijal on krediidiandjaga tähtajatu (või pikaajaline) laenuleping, mis lubab personaalse limiidi ulatuses mitmeid kordi endale nö pisemaid “laenusutse” teha. Kusjuures intress hakkab jooksma ainult väljakantud summadelt ning korraga võib olla mitu aktiivset laenu

Meie hinnangul on krediidikonto justkui klassikalise kiirlaenu edasiarendus. Seda arvamust kinnitavad järgmised faktid:

 • Avatud laenulimiidi puhul saabub laen kohte kätte ja seda kõigest paari nupuvajutusega. Väljastuskiirus sõltub ainult sellest kui kiiresti pangad ise omavahel raha liigutavad. 
 • Krediidikontod on reeglina kõrgeima aastase intressiga (ca 30% ja rohkemgi) laenutooted tarbijakrediidi sektoris.
 • Krediidikonto teenust pakuvad eranditult kõik väiksemad krediidiandjad

Laenuandjad ise märgivad, et tegemist on suurepärase võimalusega kui sa päris täpselt ei tea palju sul raha vaja läheb. Kasutamata limiiti võib käsitlseda rahatagavarana, millele on lihtne ligipääs.

Vaata Laenukompassi turu-uuringut: “Krediidikontod Võrdluses“.

Väikelaen vs kiirlaen - mis neil vahet on?

Teoorias on kiirlaen summa poolest väikelaenust väiksem. Vahemikus 100 – 2000 € ja selle saamiseks piisab ka väiksemast sissetulekust.  Kiirlaenudega võrreldes on väikelaenudel madalam intressimäär. Samuti võib öelda, et vastupidiselt väikelaenudele ei ole kiirlaenudel lepingutasu.

Praktikas on konkreetne piirjoon palju hägusem. Näiteks enamikest Eesti pankadest saab taotleda tagatiseta laenu alla 1000 € ning raha saab samaväärselt loetud tundidega. Seega võib öelda, et väikelaenud on samuti väga kiiresti saabuvad laenud. 

Meie hinnangul on tegemist sisult sama finantsteenusega. Toimub lihtsalt sõnade mäng. Imagoloogiliselt pehmem nimetus [“väikelaen”] on vahetanud välja halvamaigulise ja devalveerunud termini “kiirlaen”. Probleem peitub selles, et paljudes inimestes assotsieerub sõnaga “kiirlaen” kurikuulus “PIIKS-PIIKS-JA-RAHA-LÄHEB” ajastu.

Terminoloogiaga jätkates…

Juba mõnda aega on reklaamitud tarbimislaene kavalalt palju kõnekamate ja positiivsemate terminitega nagu näiteks:

 • hariduslaen
 • remondilaen
 • pulmalaen
 • tervise- ja ilulaen
 • reisilaen

Tegemist on tegelikult ühe laenutootega, mida müüakse nö erinevas “kastmes”. Tegelikult ei ole tarbijal kohustust kasutada näiteks remondilaenu ainult remondi rahastuseks, reisilaenu reisimiseks jne.

Tarbimislaenud on nad päeva lõpuks kõik ning praegusel digiajastul saabuvad need pangakontole sisuliselt sama kiiresti kui kunagised SMS-laenud

Vaadake Laenukompassi suurt laenuvõrdlust ning leiate kiirelt parima ja võimalikult madala intressimääraga laenupakkumise!

Kas tagatiseta laenu saab konto väljavõtteta?

Kiirlaen konto väljavõtteta on võimalik, kuid see oleneb laenusummast! 

Nt Raha24 reklaamib, et nemad annavad laenu ilma konto väljavõtteta kui summa jääb alla 2000 euro. Nimelt R24 tuletab kliendi sissetuleku Maksuameti teabe kaudu, kui klient selleks omapoolse loa annab. 

Üldiselt soovivad kõik krediidiandjad ja pangad enne laenupakkumise vormistamist Sinu sissetulekutele ja väljaminekutele pilgu peale heita. Sellest sõltub ka maksimaalne laenusumma ja täpne intressimäär.   

Õnneks on väljavõtte edestamine laenuandjale tehtud väga lihtsaks. Tänapäeva IT lahendused võimaldavad konto väljavõtte laenuandjale edastada väga mugavalt mõne klikiga.  Sa ei pea seda panga iseteenindusest taga otsima ja ise üles laadima.

Millisest ettevõttest on lootust saada kiirlaenu maksehäirega?

Uus kiirlaen maksehäirega on väga suure tõenäosusega kliendi jaoks välistatud. Nimelt avatud maksehäirega kliente ei soovi jutule võtta ükski finantsasutus.

Paljude laenuandjate krediidipoliitika kohaselt peab uue laenu saamiseks maksehäire likvideerimisest möödas olema vähemalt 12 kuud. Sedavõrd range on ettevõtete suhtumine makseraskustesse kui võlg on kulmineerunud sissekandega maksehäireregistrisse. Detailsema huvi korral ava meie laenuspetsialisti kirjutatud artikkel “Laen maksehäirega“.

Tegu pole kinnitatud infoga, kuid eksisteerib võimalus saada tarbimislaenu kohe pärast kehtiva maksehäire likvideerimist (lõpetatud maksehäire). Arvesta, et seljuhul võidaks sinult küsida täiendavaid küsimusi ning välistatud pole isegi käenduse nõue. Hetkel näivad kõige leebema krediidipoliitikaga ettevõtted olema Ferratum, Monefit ja Bondora.

SOOVITUS: ärge võtke mitte kunagi laenu kui te pole 100% kindel, et suudate laenu täies ulatuses õigel ajal tagasi maksta! 

Kiirlaenu võtmine olemasoleva laenu või võlgade refinantseerimiseks on väga halb mõte ja teeb finantsolukorra ainult hullemaks! Laenude/võlgade refinantseerimine on mõistlik pigem madala intressimäärade poolest tuntud hüpoteeklaenude abil.

Kiirlaen ilma tuvastamiseta on välistatud!

Kiirlaen ilma tuvastamiseta on kõikide tegevusluba omavate krediidiandjate juures 100% välistatud. Seaduse kohaselt peavad kõik kliendid laenu taotlemisel ennast verifitseerima kehtiva ID kaardi, Smart-ID, või Mobiil-ID kaudu. Isikusamasust saab teha nii interneti teel laenuandja kodulehel kui ka kõikides Omniva postkontoritest.

Hoiduge kahtlastest eraisikute vahelistest laenudest, mida reklaamitakse foorumites või sotsiaalmeedias 

Kiirlaen sularahas - on see võimalik?

Jah on, kuid lisatasu eest!

Kiirlaenu sularahas saab Tallinnas aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 4. Sellel aadressil asub Placet Group OÜ kontor ja teenindussaal. Kontserni kuuluvad laen.ee, smsraha.ee ja smsmoney.ee kaubamärgid. Arvesta, et Placetis lisandub sularahatehingutele 3 € suurune teenustasu.

Sularahetehingute peamine eelis on diskreetsus. Nimelt pangakontole ei jää jälgi, et oled võtnud tarbimislaenu. 

Placeti teenindussalong on avatud igapäevaselt. Lahtioleku ajad: E-R: 8.00 – 20.00 ja L-P: 10.00 – 18.00.  Kontrollige kindlasti lahtioleku ajad üle, need võivad olla muutunud.

TOP5 laenud internetist

Kiirlaen 15 minutiga

 1. Raha24 kiirlaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum

Soodsaim väikelaen

 1. BigbankKKM: 13,57%
 2. TFBank – 22,29%
 3. Coop Pank – 22,78%
 4. Bondora – 32,94%
 5. Moneyzen – 34,54%

Soodsaim kiirlaen

 1. Credit24intress: 37,68% a.
 2. Monefit – 37,85%
 3. HyBa – 38,00%
 4. Laen.ee – 38,21%
 5. Ferratum – 38,40%

Esile toodud kampaaniapakkumine

Soodne kampaaniapakkumine, millega soovitame turu-uuringu tegemisel arvestada

Laen.ee tarbimislaen» Esimene laen kuni 6 kuuks tasuta ehk intress 0%

Esimene kuu 0% intressiga

Krediit kuni 5000 €. Intress al 2% kuus. Lepingutasu puudub

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt