Omarahasse laenutaotluse tegemine pole kindlasti halb mõte kui laenu pole vaja kätte saada nüüd ja kohe. Nimelt ühisrahastusest laenamise suurimaks miinuseks on pikem ajakulu, sest enne kui laen välja makstakse peab olema koos piisav arv investoreid, kes on nõus nendel tingimustel laenu investeerima. Seetõttu on säärastel platvormidel kiiruse osas kindlasõnalist garantiid sisuliselt võimatu anda. Kiirust mõjutab ka asjaolu, millises pangas asub kliendi enda arvelduskonto. Teada on, et Omaraha kodupank on SEB ehk siis kui kliendi kodupank asub samuti SEB-s, siis võib raha kätte saada juba loetud tundidega.
Omaraha toob oma kodulehel välja, et nende laenude krediidi kulukuse määra vahemik jääb 8-50% vahele. Sellega antakse selge vihje, et ettevõttest saab laenupakkumisi seinast seina. Arvestama peab, et eeltoodud vahemikku jäävad ka tagatud laenud, mida saab palju soodsamalt kui tagatiseta laene. Meie andmetel jääb Omaraha tagatiseta laenude KKM jämedalt 30-40% vahele, mis on tarbimislaenude sektori kohta Harju keskmine krediidikulukus.
Veidi segadust külvab asjaolu, et laenud on tinglikult jagatud kahte rühma: lühilaenud, mille tagasimakse toimub 30, 60 või 90 päeva möödudes ühekordse maksena, ja pikad laenud pikkusega 6, 12, 24, 36, 48 ja 60 kuud, mille tagasimaksed toimuvad igakuiselt annuiteetgraafiku (iga kuu 1 osamakse) alusel. Sama loogika alusel mängitakse ka lepingutasu nõudega. Selline “kompott” erinevatest laenutoodetest on turul tegutsevatest laenuandjatest omane ainult Omarahale. Igal juhul kui kliendil on võimalus laenusumma ühe osamaksena tagasi maksta, siis soovitame pilgu pöörata pigem Ferratumi 0-intressiga kampaania poole. Tuleb kokkuvõttes palju soodsam ja võimalik on säästa sadu eurosi!
Üks erinevus krediidivahendaja ja krediidiandja käest laenamisega eksisteerib veel. Nimelt ühisrahastused küsivad makset tagatisfondi, mis on mõeldud investorite kaitseks kui laenaja oma kohustusi täita ei suuda. Omaraha puhul on see 2-3,5% laenusummast, mis on küllaltki suur kõrvalkulu.
Samasuguse ühisrahastuse põhimõttel töötavad Eestis Finantsinspektsiooni tegevusloa alusel veel Bondora ja Moneyzen platvormid. Meie andmetel on Omaraha tagatiseta tarbimislaenud neist kolmest keskmiselt kõige madalama krediidikulukusega. Igaljuhul pelgama selliseid platvorme ei pea, sest mõlema osapoole (investor ja laenaja) jaoks on tegu täiesti anonüümse toiminguga.
Kindlasti soovitame Omarahasse laenutaotluse esitada.
Tarku laenuotsuseid!