Soodne ärilaen

Tagatiseta ärilaenud Eestis kuni 50 000 €. Võrdle ja säästa ettevõtte raha

Saad hea ülevaate laenuturust

Leiad kiirelt soodsa ärilaenu

Teed finantsiliselt targa otsuse

Parima intressiga tagatiseta ärilaen

Ärilaen on sihtotstarbeline laen firmale. Tabelist leiad sobivad laenupakkumised väikeettevõtjale, kelle äriühing on tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta, omab head krediidivõimekust ning ettevõttel puuduvad maksehäired. Turu-uuring keskendub Eestis tegutsevate ärilaenu pakkujate võrdlemisele, mille eesmärk on selgitada välja parima intressiga ärilaen

Intress aastas
Max summa
Omafinantseering
Tagatis
1.
Intress aastas
al 8 %
Max summa
100 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Käendus
2.
Intress aastas
al 6 % + euribor
Max summa
50 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Käendus
3.
Intress aastas
al 8 %
Max summa
25 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Käendus
4.
Intress aastas
al 12 %
Max summa
10 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Käendus
5.
Intress aastas
al 15 %
Max summa
10 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Käendus
6.
Intress aastas
al 18 %
Max summa
15 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis​
Käendus
7.
Intress aastas
al 18 %
Max summa
35 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Käendus
8.
Intress aastas
al 10 %
Max summa
100 000 €
Omafinantseering
0 %
Tagatis
Kinnisvara

Personaalse pakkumise saamiseks külasta krediidiandja kodulehte ning esita laenutaotlus. Kui soovid ärilaenude asemel kõrvutada hoopis eraisikutele mõeldud väikelaene, siis kasuta selleks Laenukompassi võrdlustööriista.

Mis laen on ärilaen?

Ärilaen nagu selle nimigi viitab, on mõeldud eksklusiivselt ettevõtetele või juriidilistele isikutele. Ärilaenu kategooriad jagunevad pea kümneks erinevaks haruks ning neid on tõesti igale maitsele ning otstarbele.

Ärilaenu saab taotleda nii ettevõtlusega alustamiseks, kui ka juba olemasoleva äri laiendamiseks või kasvatamiseks. Ärilaen on ideaalne juhul, kui teie ettevõttel on vaja juurde käibevahendeid või soovite täiendada näiteks masinaparki, aga ka juhul, kui soovite laieneda ning soetada juurde ärikinnisvara või hoopis selleks, et mõne konkurendi ära osta.

Taotledes ärilaenu ei oma tähtsust, kas ettevõte on aastakümnete pikkuse taustaga, või hiljuti loodud, erinevate äriprojektide teostamiseks sobib ärilaen kui rusikas silmaauku.

Ärilaenu iseloomustab selle kiire taotlusprotsess ning soodsad intressid ning seda mitmel põhjusel. Esiteks, on Eesti laenuturul iga aastaga konkurents kasvamas, mis tähendab, et laenufirmad on nõus oma klientidele aina paremaid tingimusi pakkuma. Lisaks sellele, on ärilaenude summad tihti üsna suured, mis tähendab, et need on laenupakkujatele kasumlikumad, kui näiteks väikelaenud, mis omakorda tähendab, et laenuandjad on tingimuste osas paindlikumad ning pakuvad tihtipeale ka soodsamat intressi.

Laias laastus jagunevad ärilaenud kaheks: tagatisega ning tagatiseta ärilaenud. Enamustel juhtudel antakse ärilaenu kas kinnisvara tagatisel (sobib nt maja, kinnistu, korter) või juhatuse liikme käendusel.

Millised on levinuimad ärilaenud Eestis?

Ärilaene on tõesti mitmeid erinevaid tüüpe, nendest tuntuimad on: hüpoteeklaen, investeerimislaen, faktooring/arvelduslaen ning tagatiseta ärilaen (juhatuse liikme käendusel). Ennem ärilaenu taotlemist tasubki teil selgeks teha, milline ärilaen on teie projekti või ettevõtmise jaoks kõige sobivam.

Stardilaen

Stardilaen on ideaalne laen värskelt loodud ettevõtetele, kellel puuduvad rahalised vahendid, et oma äri alustada. Tegu on ärilaenuga, mis on mõeldud spetsiaalselt alustavatele ettevõtetele ning enamasti on selle käigus vaja laenuandjale tutvustada oma äriplaani ning paljudel juhtudel läheb vaja ka lisatagatist.

Stardilaen sobib hästi neile, kellel on tugev äriplaan nii teoorias kui praktikas ning kellel on võimalusel olemas lisatagatis.

Investeerimislaen

Investeerimislaen, nagu selle nimigi viitab on laen mille otstarve on investeerimine juba olemasolevasse põhivarasse, seadmetesse või üldiselt ettevõtte tulevikku. Selleks, et saada investeerimislaenu, peaks olemas olema ka tagatis, olgu see siis juhatuse liikme poolt või ettevõtte enda põhivara. Investeerimislaen sobib näiteks uute hoonete ehitamiseks, soetamiseks või juba olemasolevate renoveerimiseks. Sama kehtib ka näiteks tootmisprotsessi- või masinapargi kohta.

Nagu mainitud, on investeerimislaenu tagatiseks enamasti vajalik kinnisvara või kinnistu, ehk midagi, mis katab ära laenusumma, juhul kui ettevõttel peaks tulevikus likviidsusega probleeme tekkima.

Hüpoteeklaen

Hüpoteeklaen on üks levinumaid ärilaenu tüüpe, lisaks võivad hüpoteeklaenude summad olla väga suured, olenevalt loomulikult tagatise väärtusest. Hüpoteeklaenu ettevõtetele antakse põhimõtteliselt samadel või väga sarnastel tingimustel nagu eraisikutelegi. Hüpoteeklaenu peamine erinevus teiste laenutoodetega on see, et selle sihtotstarve pole määratletud, ehk võttes hüpoteeklaenu oma ettevõttele,
võite laenusumma kulutada täiesti oma äranägemise järgi.

Hüpoteeklaenu taotlemiseks on vaja tagatist, ehk hüpoteeki, milleks sobib näiteks kinnistu, maja või näiteks korter, mis seatakse hüpoteegiks juhatuse liikme poolt.

Arvelduslaen

Arvelduslaen, mis on laialdaselt tuntud ka, kui arvelduskrediit on pigem lühiajaline laen, mille eesmärgiks on pakkuda ettevõttele lisavahendeid olukordades, kus on tekkinud ootamatud kulutused/väljaminekud. Kuna arvelduslaenu summad on tihtipeale väiksemad kui näiteks hüpoteeklaenude puhul, võib arvelduslaenu ettevõttele saada ka (nt juhatuse liikme) käenduse tagatisel.

Faktooring

Faktooring on Eestis veel pigem üsna noor teenus, mida pakuvad sellegipoolest juba mitmed pangad ning laenuandjad/ettevõtted. Faktooring tähendab lihtsalt öeldes seda, et saate müüa teie ettevõtte poolt esitatud arved väikese vaheltkasu eest krediidipakkujale, kes maksab teile arve summa välja, võttes selle eest aga väikese tasu 3-10% arve summast ning saab arve eest raha lihtsalt hiljem kätte.

See tähendab, et kasutades faktooringu teenust, saate ka pikaajaliste tähtaegadega arved koheselt sisse kasseerida, et parandada oma ettevõtte likviidsust lühiajaliselt.

Liising

Liisingu puhul on tegu samasuguste toodetega, nagu seda eraisiku liisingute puhul, ainuke peamine erinevus on see, et liisida saab ka näiteks erinevaid seadmeid (nt tootmiseks) või masinaid (kui eraisikute puhul enamasti vaid autosid).
Kui olete otsustanud liisingu kasuks, saate oma ettevõtte käsutusse kokkulepitud perioodiks kasutada seadme või masina, mille eest tasute igakuiseid liisingumakseid, kuid liisinguperioodi lõpus peate seadme kas välja ostma, või sellest loobuma, olenevalt teie poolt valitud liisingu tüübist.

Ärilaenu taotlemine

Ärilaenu taotlemisprotsess on sama lihtne, kui seda näiteks väikelaenudse puhul. Võib juhtuda, et erinevate laenuandjate juures on taotlusprotsessid erinevad, on need suures pildis siiski sarnased.

Nii ettevõttel, kui ka juhatuse liikmel ei tohi kindlasti olla kehtivaid maksehäireid, ega maksuvõlga Maksu- ja Tolliandmete registris.

Tagatiseks sobib enamasti ka juhatuse liikme enda käendus.

Ärilaenu saavad taotleda Osaühingud (OÜ) ja Aktsiaseltsid (AS), kuid mitte FIE-d (füüsilisest isikust ettevõtja), seda vähemalt suurema enamuse laenupakkujate juures.

Taotledes ärilaenu, soovivad krediidiasutused või laenupakkujad enamasti tutvuda ka teie viimase kvartali või poole aasta kasumiaruannet ning bilanssi. Kui te olete taotlemas suuremat summat on juhtumeid kus laenuandja võib soovida tutvuda ka teie äriplaaniga, seda kindlasti juhtudel, kui olete
taotlemas stardilaenu.

Ärilaen maksehäiretega

Reeglina enamus ettevõtted maksehäirete või maksuvõlaga ettevõtetele ärilaenu ei paku, kuid soovitame teil küsida sellegipoolest erinevaid pakkumisi, kuna väiksemate võlgnevuste puhul võib juhtuda, et laenuandja teeb teie ettevõtte puhul erandi.

Ärilaen ettevõttele

Ärilaenu iseloomustab peamiselt selle individuaalsus ning paindlikkus. Kuna laenuturul valitseb tugev konkurents on laenuandjad vastutulelikud ning laenutingimused mõõdukad. Tihtipeale võib ärilaenu saada palju soodsamatel tingimustel, kui seda eraisikutele mõeldud laenude puhul. Seda eelkõige ka
sellepärast, et tihtipeale määravad ärilaene pakkuvad ettevõtted laenutingimused juhtumipõhiselt, langetades oma otsused otseselt mõjutatud sellest, millised on näiteks ettevõtte majandustulemused jms.

Samuti on ärilaenude puhul hea see, et laenusumma kulutamiseks on enamasti vabamad käed, kui seda näiteks eraisiku autolaenu puhul. Ärilaenu summa võib teie ettevõte kulutada enamasti oma äranägemise järgi (kui just tegu pole sihtotstarbelise laenutootega).

Ärilaenu intress ja tagasimaksmine

Ärilaenu tagasimakseperiood sõltub eelkõige sellest, millist tüüpi ärilaenuga on tegu, kuid enamasti on ärilaenudel lühemad tagasimakseperioodid kui seda näiteks eraisikulaenude puhul. Tagatiseta ärilaenude perioodiks on enamasti 3-5 aastat ning laenude puhul, mille summad on märkimisväärselt suuremad võivad tagasimakseperioodid ulatuda viiest aastast kuni kümne aastani, kuid enamasti mitte
kauem.

Väikelaen ettevõttele

Vaadake kindlasti ka meie ülevaadet, kust leiate kogu informatsiooni väikelaenudest ning nende parimad pakkumised. Lugege sellest pikemalt meie kokkuvõttest väikelaenud.
Kui te ei leidnud omale sobivat ärilaenu, võtke meiega ühendust ning aitame leida teie jaoks sobiva laenuandja ning laenupakkumise. Meiega saate ühendust võtta, kasutades selleks kontaktivormi.

Ärilaenud omafinantseeringuga

Omafinantseeringuga ärilaenu pakuvad:

 • Bigbank
 • Swedbank
 • Coop Pank
 • SEB

Ärilaenud kinnisvara tagatisel

Kinnisvara tagatisel pakub ärilaenu:

 • Hüpoteeklaen.ee
 • Hoovi.ee
 • Laen.ee

TOP5 laenud internetist

 1. Raha24 ärilaen
 2. Placet Group
 3. Credit24
 4. Monefit
 5. Ferratum
 1. BigbankKKM: 13,57%
 2. TFBank – 22,29%
 3. Coop Pank – 22,78%
 4. Bondora – 32,94%
 5. Moneyzen – 34,54%
 1. Crediteaintress: 37,68% a.
 2. Credit24 – 37,68%
 3. Monefit – 37,85%
 4. HyBa – 38,00%
 5. Laen.ee – 38,21%

Küsi kindlasti pakkumine!

Mõistlik laenupakkumine juriidilistele isikutele, mida soovitame kaaluda. 

Ärilaen.ee » Bürokraatiavaba tagatiseta ärilaen ettevõttele kuni 15 000 €

Ühe taotlusega 15+ pakkumist

Säästa oma aega ja leia sobiv ärilaenu pakkuja Furo abil. Tagatiseta kuni 100 000 eurot.

Tähelepanu tegemist on finantsteenusega! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ning konsulteeri asjatundjaga!

Laenukompass.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt